2024-06-17 07:59:46; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Michał Probierz powiedział to w szatni po meczu z Holandią. Stanowcze słowa selekcjonera Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Goal.pl

Po meczu reprezentacji Polski z Holandią (1-2) głos w rozmowie z Goal.pl zabrał Bartosz Salamon. Obrońca naszej kadry zdradził, co selekcjoner Michał Probierz powiedział swoim piłkarzom w szatni.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu fazy grupowej na EURO 2024 przegrała z Holandią 1-2, choć występ naszych kadrowiczów momentami mógł się naprawdę podobać. Brak bojaźni oraz kreatywne podejście do tworzenia ofensywnych sytuacji to dobra prognoza na przyszłość.

O sporym pechu może jednak mówić Bartosz Salamon, który miał swój niefortunny udział przy dwóch trafieniach Holendrów. Dodatkowo w końcówce spotkania nabawił się on urazu palca, przez który musiał zejść z boiska. Obecnie defensor Lecha Poznań czeka na wyniki badań.

Po końcowym gwizdku Salamon udzielił wywiadu dla Goal.pl, w którym między innymi skomentował występ „Biało Czerwonych” oraz zdradził, co selekcjoner Probierz powiedział swoim podopiecznym w przerwie oraz po meczu.

Ze słów obrońcy wynika, że 51-latek pomimo niekorzystnego rezultatu pochwalił reprezentantów Polski za niedzielny występ oraz przyznał, że wszystko jest jeszcze możliwe.

- W przerwie, żeby dalej wierzyć, że możemy dominować i grać dużo lepiej. Trener Probierz chce nam wpoić pewność siebie i wiarę, że możemy nie tylko czekać, co się stanie na boisku, ale iść z premedytacją, jak po swoje. I faktycznie były fragmenty, w których to my mieliśmy inicjatywę. Nikt się nie przestraszył Holendrów. Po meczu mówił, że to tylko pierwszy w mecz, w dodatku dobry pomimo niedobrego wyniku. I żeby nie zwieszać głów, bo wciąż wszystko jest możliwe - powiedział.

Cała rozmowa z Bartoszem Salamonem jest dostępna tutaj.