Michał Probierz widzi poprawę w grze reprezentacji Polski. „To robimy dobrze”

Michał Probierz widzi poprawę w grze reprezentacji Polski. „To robimy dobrze” fot. Adam Starszynski / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Łączy nas piłka

Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski, przed meczem towarzyskim z Łotwą wziął udział w konferencji prasowej.

51-latek przejął drużynę po Fernando Santosie, u którego atmosfera nie była najlepsza. W pierwszej kolejności Polak musiał zatem poprawić ten aspekt, a następnie wziąć się za doskonalenie elementów gry stricte piłkarskich.

Jak dotąd jego podopieczni ani razu nie przegrali. Na ich dorobek składa się zwycięstwo nad Wyspami Owczymi oraz remisy z Mołdawią i Czechami.

Szczególnie kosztowny był rezultat tego ostatniego starcia, po którym jesteśmy skazani na baraże do EURO 2024.

Przed spotkaniem towarzyskim Michał Probierz opowiedział o tym, co jego zdaniem się poprawiło.

– Od pierwszego meczu poprawiliśmy zdecydowanie aspekty podejścia do pressingu, gramy zdecydowanie wysoko. Nie jest tylko Robert Lewandowski, który idzie do pressingu, tylko generalnie idzie większość. Mamy dużo odbiorów na połowie przeciwnika. Nie potrafimy jeszcze dobrze tego wykończyć, ale to robimy dobrze. Potrafimy bardzo dobrze przenieść piłkę i z tych bocznych sektorów przez bocznych zagrywać w pole karne – zauważył opiekun zespołu.

Jakie oczekiwania selekcjoner ma wobec najbliższego sparingu?

– Mecz z Łotwą ma toczyć się pod kątem ofensywnym, chcemy doskonalić pressing, utrzymywanie się przy piłce, wprowadzanie zawodników – podsumował.

Zawody odbędą się we wtorek o godzinie 20:45.

***

Michał Probierz podał skład reprezentacji Polski na Łotwę. Mamy debiutanta!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy