Michał Świerczewski skomentował zwycięstwo Rakowa Częstochowa

Michał Świerczewski skomentował zwycięstwo Rakowa Częstochowa fot. Lukasz Sobala / PressFocus

Raków Częstochowa pokonał Sturm Graz w Lidze Europy 1-0, a na temat triumfu wypowiedział się właściciel klubu, Michał Świerczewski.

Raków Częstochowa to polski rodzynek w Lidze Europy, dla którego tegoroczny występ jest debiutem w kontynentalnych rozgrywkach.

W pierwszych meczach mistrza Polski rzeczywiście było widać tremę, ale im dalej w las, tym jest lepiej.

Czwartek to dzień, w którym ekipa spod Jasnej Góry mierzyła się na wyjeździe ze Sturmem Graz w ramach piątej kolejki Ligi Europy. To tak naprawdę ostatnia okazja, by powalczyć o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Mistrz kraju doskonale zdawał sobie z tego sprawę i od samego początku rzucił się do zmasowanych ataków.

Na jedynego gola w meczu trzeba było jednak czekać do 81. minuty. Wtedy znakomite dogranie Jeana Carlosa wykorzystał John Yeboah.

Ekwadorczyk dał swojej drużynie nie tylko prowadzenie, ale i historyczne w fazie grupowej zwycięstwo.

Raków Częstochowa na kolejkę przed końcem ma zatem szansę, by na wiosnę grać w europejskich pucharach. Żeby jednak dopiąć swego, trzeba za dwa tygodnie rzucić wyzwanie Atalancie.

Na temat triumfu zespołu spod Jasnej Góry wypowiedział się jego właściciel, Michał Świerczewski.

„Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu i zasłużone zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Brawo zawodnicy i sztab” - napisał.

Raków Częstochowa w niedzielę rozegra ważny mecz w Ekstraklasie ze Śląskiem Wrocław.