Michniewicz chwali podopiecznego: On przypomina mi Bońka

Michniewicz chwali podopiecznego: On przypomina mi Bońka fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Super Express

Selekcjoner polskiej reprezentacji do lat 21, Czesław Michniewicz, w samych superlatywach wypowiedział się na łamach „Super Expressu” na temat Szymona Żurkowskiego.

Ostatnie miesiące są niezwykle udane dla 20-letniego pomocnika. Młody zawodnik zadebiutował w Ekstraklasie i w zasadzie z miejsca zaczął błyszczeć w koszulce Górnika Zabrze. Formę z ligi przełożył również na występy w kadrze U-21, której stał się niezwykle ważną postacią. Szczególnie udane było dla niego ostatnie spotkanie z Danią, w którym zdobył bramkę i zaliczył asystę. Co ciekawe, w jego trakcie przebiegł on aż 12,8 kilometra.


- Jego przykład pokazuje, że trzy miesiące w piłce to wieczność. Na starcie sezonu był nieznanym zawodnikiem, a dziś cała Polska o nim mówi. Przypomina mi... prezesa Bońka. Sylwetka, sposób poruszania, determinacja, walka i taki zadziorny jest na boisku. Jak dla mnie to mały „Zibi”.

- Poza tym Żurkowski to skromny i zdyscyplinowany gracz. Fantastyczny do pracy. Poukładany i rzeczowy na boisku. Jak mu powiem, co ma robić, to zrobi dokładnie to, czego od niego oczekujesz. Lubiany przez drużynę. No i dowcip ma - przyznał Michniewicz.

Nie brakuje głosów, że Żurkowski staje się poważnym kandydatem do wyjazdu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata z pierwszą reprezentacją. On sam podchodzi jednak do tego na spokojnie.- Słyszałem takie głosy, to miłe, ale głowa mi się nie grzeje. (...) Rodzice czy bracia trzymają mnie na ziemi i cały czas studzą - mówi (cały tekst TUTAJ).  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy