Michniewicz po losowaniu grup Euro U-21. „Tutaj nie ma słabych zespołów”

Michniewicz po losowaniu grup Euro U-21. „Tutaj nie ma słabych zespołów” fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Czesław Michniewicz skomentował wyniki losowania grup przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Nasza młodzieżowa drużyna narodowa nie mogła liczyć na zbyt wiele szczęścia w losowaniu i trafili bez wątpienia do najtrudniejszej grupy.

Selekcjoner reprezentacji Polski U-21 ma jednak nadzieję, że prowadzony przez niego zespół pokaże się z dobrej strony na tle teoretycznie mocniejszych rywali i będzie w stanie skutecznie włączyć się do walki o bilet na igrzyska w Tokio.

- To będzie szansa, żeby pokazać się na arenie międzynarodowej na tle świetnych piłkarzy. I zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy. Na pewno z każdym będzie się ciężko grało. Grupy są bardzo mocne, nie było innej możliwości. Dwanaście najlepszych zespołów z Europy przyjeżdża do jednego miejsca do Włoch i każdy chce walczyć o mistrzostwo i wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Będzie walka na całego od pierwszego meczu - powiedział Michniewicz.

- Musimy ustalić sparingpartnerów, bo w marcu chcielibyśmy rozegrać dwa spotkania. Zobaczymy jeszcze gdzie i z kim. Byliśmy wstępnie umówieni z Belgami i Włochami, ale trafili do naszej grupy. Teraz zaczynamy spokojne przygotowania. Wrócimy do Polski i zaczną się sprawy organizacyjne, ale i sportowe. Trzeba być dobrej myśli. Terminarz mistrzostw nam sprzyja, co mnie cieszy - dodał 48-letni szkoleniowiec.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy we Włoszech i San Marino zostaną rozegrane pomiędzy 16 a 30 czerwca. Polska U-21 trafiła do grupy A, w której zmierzy się odpowiednio z rówieśnikami z Belgii (16 czerwca), Włoch (19 czerwca) oraz Hiszpanii (22 czerwca).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy