Milan ustalił transfer Contiego

Milan ustalił transfer Contiego fot. Transfery.info
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Corriere di Bergamo

AC Milan ustalił szczegóły transferu Andrei Contiego.

Klub z San Siro od kilkunastu dni prawcował na rzecz sprowadzenia młodzieżowego reprezentanta kraju, bardzo szybko osiągając porozumienie z prawym obrońcą. Trudniejsze okazały się natomiast negocjacje z Atalantą, której oczekiwania finansowe okazały się bardzo wygórowane.

Jeszcze wczoraj działacze z Bergamo żądali 28 milionów euro, podczas gdy „Rossoneri” byli skłonni zaproponować tylko 20. Stronom udało się jednak dojść do kompromisu i ostatecznie opłata za finalizację transakcji wyniesie 25 milionów euro. 

23-letni prawy obrońca ma za sobą świetny sezon. W 33 meczach Serie A zdobył aż 8 bramek i zanotował 4 asysty. Aktualnie przebywa na Euro U-21 w Polsce, co oznacza, że najprawdopodobniej dopiero po zakończeniu turnieju przeprowadzi się do Mediolanu. Wówczas podpisze pięcioletnią umowę z roczną pensją na poziomie dwóch milionów euro.

Conti będzie piątym wzmocnieniem Milanu w zbliżającym się wielkimi krokami oknie. Wcześniej pozyskano Francka Kessiego (8+20 mln euro), Mateo Musacchio (18 mln ), Ricardo Rodrigueza (18 mln) i Andre Silvę (38 mln). Na całą piątkę Włosi wydadzą zatem 127 milionów euro, chociaż oczywiście wiele płatności zostały rozłożonych w czasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy