Milik bliski podpisania nowego kontraktu. Jest porozumienie!

Milik bliski podpisania nowego kontraktu. Jest porozumienie! fot. SSC Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira (La Gazzetta dello Sport)

Arkadiusz Milik ustalił z właścicielami Napoli warunki nowej umowy - poinformował Nicolò Schira z „La Gazzetta dello Sport”.

W ostatnim czasie sytuacja panująca wokół ekipy ze Stadio San Paolo nie jest najlepsza, o czym świadczą wydarzenia mające miejsce po spotkaniu z Red Bullem Salzburg w Lidze Mistrzów. Nie mają one jednak większego wpływu na rozmowy prowadzone przez przedstawicieli Arkadiusza Milika, którzy po kilkumiesięcznych negocjacjach osiągnęli w końcu pełne porozumienie z właścicielami Napoli w kwestii warunków finansowych nowego kontraktu.

Tak przynajmniej uważa Nicolò Schira z „La Gazzetta dello Sport”, który przyznał, że reprezentant Polski powinien wkrótce złożyć podpis pod przygotowaną umową wiążącą go z klubem do końca czerwca 2024 roku i gwarantującą mu zarobki na poziomie 3,5 miliona euro netto plus bonusy, co pozwoli mu zbliżyć się do obecnego pułapu wynagrodzenia, jakie pobierają Kostas Manolas czy Dries Mertens.

Obecnie 25-letni zawodnik inkasuje 2,5 miliona euro netto za rok gry w barwach „Partenopei”, do których trafił przed startem sezonu 2016/2017.

Od tego czasu Milik rozegrał 95 spotkań dla Napoli i zdobył w nich 39 goli oraz zanotował pięć asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy