Milik i Napoli zgodni: czas na rozstanie

Milik i Napoli zgodni: czas na rozstanie fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Repubblica

Arkadiusz Milik i Napoli doszli do porozumienia. Obie strony twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem będzie letni transfer Polaka.

Saga związana z ewentualną przeprowadzką polskiego napastnika do innego klubu trwa od dłuższego czasu. Piłkarz nie dogadał się z Napoli w kwestii kontynuowania współpraca i postanowił poszukać dla siebie nowego miejsca.

Chętnych na jego usługi nie brakuje. O względy atakującego zabiegają takie tuzy jak Juventus, Atlético Madryt czy Tottenham. Wydaje się, że sam zawodnik najchętniej pozostałby we Włoszech. Na przeszkodzie do tej pory stawał jednak jego pracodawca.

Władze Napoli oczekują bowiem za swojego zawodnika horrendalnej kwoty. W ostatnich tygodniach mówiło się, że jeśli któraś z ekip zdecyduje się na pozyskanie Polaka, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 50 milionów euro.

O ile w normalnej rzeczywistości ta kwota byłaby w pewien sposób możliwa do uzyskania, o tyle obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, taki transfer nie wchodzi w grę. Realnie mówi się, że za zawodnika, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, Włosi mogą otrzymać sumę rzędu 20 bądź 25 milionów euro.

Na razie działacze klubu Milika są nieugięci. Upływający czas może jednak spowodować, że nieco zejdą ze swoich wymagań. Pozytywem jest  fakt, że dogadano się co do tego, że 26-latek powinien opuścić klub w lecie. W pewien sposób jest to przełom. Na kolejne pozytywne informacje trzeba będzie jednak zaczekać. 

Polak trafił do zespołu spod Wezuwiusza latem 2016 roku. W tym sezonie rozegrał łącznie 22 mecze. W tym czasie strzelił 12 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy