Milik i Napoli zgodni: czas na rozstanie

Milik i Napoli zgodni: czas na rozstanie fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Repubblica

Arkadiusz Milik i Napoli doszli do porozumienia. Obie strony twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem będzie letni transfer Polaka.

Saga związana z ewentualną przeprowadzką polskiego napastnika do innego klubu trwa od dłuższego czasu. Piłkarz nie dogadał się z Napoli w kwestii kontynuowania współpraca i postanowił poszukać dla siebie nowego miejsca.

Chętnych na jego usługi nie brakuje. O względy atakującego zabiegają takie tuzy jak Juventus, Atlético Madryt czy Tottenham. Wydaje się, że sam zawodnik najchętniej pozostałby we Włoszech. Na przeszkodzie do tej pory stawał jednak jego pracodawca.

Władze Napoli oczekują bowiem za swojego zawodnika horrendalnej kwoty. W ostatnich tygodniach mówiło się, że jeśli któraś z ekip zdecyduje się na pozyskanie Polaka, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 50 milionów euro.

O ile w normalnej rzeczywistości ta kwota byłaby w pewien sposób możliwa do uzyskania, o tyle obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, taki transfer nie wchodzi w grę. Realnie mówi się, że za zawodnika, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, Włosi mogą otrzymać sumę rzędu 20 bądź 25 milionów euro.

Na razie działacze klubu Milika są nieugięci. Upływający czas może jednak spowodować, że nieco zejdą ze swoich wymagań. Pozytywem jest  fakt, że dogadano się co do tego, że 26-latek powinien opuścić klub w lecie. W pewien sposób jest to przełom. Na kolejne pozytywne informacje trzeba będzie jednak zaczekać. 

Polak trafił do zespołu spod Wezuwiusza latem 2016 roku. W tym sezonie rozegrał łącznie 22 mecze. W tym czasie strzelił 12 bramek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy