Milik odchodzi z Napoli. Przeszkody pokonane, czas na testy medyczne

Milik odchodzi z Napoli. Przeszkody pokonane, czas na testy medyczne fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mohamed Bouhafsi

Arkadiusz Milik powinien jeszcze dziś pojawić się w Marsylii w celu rozpoczęcia finalizacji swoich przenosin z Napoli do OM - poinformował Mohamed Bouhafsi z „RMC Sport”.

Saga transferowa z udziałem reprezentanta Polski dobiega powoli końca. Środkowy napastnik liczył nie tak dawno, że po odrzuceniu propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu z „Partenopei” trafi do równie mocnego lub nawet mocniejszego zespołu.

Początkowo blisko 27-letni zawodnik mógł liczyć na poważne zainteresowanie ze strony takich drużyn, ale twarde warunki postawione przez Napoli sprawiły, że żaden z klubów chcących z nim nawiązać współpracę nie zdecydował się na spełnienie wygórowanych żądań ekipy z Serie A.

Ten stan rzeczy pociągnął za sobą daleko idące konsekwencje dla Arkadiusza Milika w postaci niezgłoszenia go do udziału w jakichkolwiek rozgrywkach z udziałem zespołu ze Stadio Diego Armando Maradony.

Środkowy napastnik musiał w zaistniałej sytuacji zmienić swoje priorytety, aby móc zimą wrócić do regularnej gry przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, dlatego ostatecznie zaakceptował możliwość kontynuowania kariery w Olympique'u Marsylia.

Francuzi nie mieli jednak łatwego zadania, ponieważ musieli odbyć bardzo trudne negocjacje z Napoli, które zakończyły się osiągnięciem pełnego sukcesu w postaci namówienia „Partenopei” do przedłużenia umowy z blisko 27-letnim zawodnikiem, aby oni mogli go pozyskać na zasadzie wypożyczenia z opcją przymusowego wykupu za 8 milionów euro. 

Ta kwota będzie mogła w przyszłości wzrosnąć o bonusy wynoszące 4 miliony euro i ewentualne 20 procent z kwoty kolejnej sprzedaży środkowego napastnika.

On sam z kolei ma związać się z OM do końca czerwca 2025 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynosząca 4,5 miliona euro na sezon.

Mohamed Bouhafsi z „RMC Sport” przekonuje, że wszystkie drobne niejasności oraz szczegóły pomiędzy wszystkim stronami zostały już wyjaśnione i reprezentant Polski jeszcze dziś pojawi się w Marsylii, gdzie ma przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem umowy z ekipą ze Stade Vélodrome.

Tym samym Milik zakończy swoją przygodę z Napoli na 122 rozegranych meczach, w których zdobył 48 bramek i zanotował 5 asyst, co okrasił wywalczeniem Pucharu Włoch (2019/2020) z „Partenopei”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy