Mircea Lucescu na dłużej w Dynamie Kijów [OFICJALNIE]

Mircea Lucescu na dłużej w Dynamie Kijów [OFICJALNIE] fot. Dynamo Kijów
Redakcja
Redakcja
Źródło: Dynamo Kijów

Mircea Lucescu przedłużył umowę z Dynamem Kijów do 30 czerwca 2023 roku.

75-letni szkoleniowiec zdecydował się rok temu dołączyć do Dynama Kijów. Jego zatrudnienie spotkało się z ogromnym oburzeniem kibiców, bowiem wcześniej przez 12 lat był trenerem Szachtara Donieck. Z tego powodu po zaledwie czterech dniach pracy postanowił zrezygnować, jednak władze klubu zablokowały jego odejście.

Po pierwszym sezonie zarząd nie może żałować tej decyzji, ponieważ Lucescu wygrał wszystkie możliwe rodzime zmagania. Drużyna pewnie zdobyła pierwsze od pięciu lat mistrzostwo Ukrainy, przerywając dominację Szachtara. Ekipa Tomasza Kędziory doszła również do 1/8 Ligi Europy oraz wygrała Puchar i Superpuchar kraju.

Obie strony są zadowolone z dotychczasowej współpracy i dlatego doszły szybko do porozumienia w kwestii jej przedłużenia do połowy 2023 roku.

- W pełni ufamy trenerowi i jego strategii rozwoju. Mircea Lucescu to nie tylko zwycięski trener, ale także specjalista, który rozwija zawodników i pomaga zmieniać nasz klub. Mam nadzieję, że kolejne dwa lata to dopiero początek nowej, zwycięskiej strony w historii Dynama. Bardzo się cieszymy, że Lucescu będzie częścią tej drogi - powiedział prezes Igor Surkis.

- W ciągu roku nasz klub i drużyna zrobiły duży krok naprzód. Mamy nadzieję, że postęp będzie kontynuowany. Dokonaliśmy słusznego wyboru rok temu i nie mamy wątpliwości, że obecna decyzja również będzie korzystna dla Dynama - dodał.

Pod wodzą Lucescu zespół zanotował 29 zwycięstw, siedem remisów oraz siedem porażek.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy