Mircea Lucescu: Nie opuszczę Kijowa. Nie jestem tchórzem

Mircea Lucescu: Nie opuszczę Kijowa. Nie jestem tchórzem fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Fanatik

W czwartek rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, co doprowadziło do zawieszenia tamtejszych rozgrywek piłkarskich. Szkoleniowiec Dynama Kijów Mircea Lucescu zapowiedział, że nie opuści w tym trudnym czasie swoich podopiecznych.

Pomimo, że Mircea Lucescu jest Rumunem, przez większość swojej trenerskiej kariery związany był z Ukrainą. W latach 2004-2016 prowadził Szachtara Donieck, z którym sięgnął po osiem tytułów mistrzowskich. Później pracował w Zenicie oraz reprezentacji Turcji, natomiast od ponad półtora roku opiekuje się drużyną Dynama Kijów.

Pomimo ataku Rosji na Ukrainę, który rozpoczął się w czwartek, Lucescu zapowiedział, że nie wróci do Rumunii i pozostanie ze swoimi podopiecznymi.

Dalsze działania 76-latka oraz reszty sztabu uzależnione będą od rozwoju sytuacji w kraju.

- Na razie zostaję i czekam, co się wydarzy. Zobaczymy, co się stanie w związku ze stanem wyjątkowym.

- Mam nadzieję, że ta wojna rozpoczęta przez idiotów skończy się tak szybko, jak to możliwe. Wszystkie zajęcia sportowe na Ukrainie zostały zawieszone, ale ja nie opuszczę Kijowa. Nie jestem tchórzem, Nie wyjechałem, gdy szaleństwo zaczęło się w Doniecku w 2014 roku. Po prostu nie mogę tego zrobić – powiedział Lucescu.

W czwartek federacja piłkarska zawiesiła rozgrywki na Ukrainie. Dotychczas Dynamo Kijów zawzięcie walczyło o krajowe mistrzostwo, a do liderującego Szachtara Donieck traci dwa punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy