Mistrzostwa Świata: Arabia Saudyjska w euforii. Środa dniem wolnym od pracy i nauki

Mistrzostwa Świata: Arabia Saudyjska w euforii. Środa dniem wolnym od pracy i nauki fot. Shutterstock
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arabnews.com

We wtorek Arabia Saudyjska pokonała Argentynę w meczu grupy C Mistrzostw Świata 2:1. Niespodziewane zwycięstwo przyjęto w kraju z Półwyspu Arabskiego z wielką radością.

Pierwszy gwizdek spotkania Argentyny z Arabią Saudyjską rozbrzmiał już o 11:00. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, bo w 10. minucie prowadzenie zespołowi z Ameryki Południowej dał Leo Messi. Gwiazdor Paris Saint-Germain wykorzystał rzut karny.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Argentyny, ale na początku drugiej do głosu doszli Saudyjczycy. Najpierw do siatki trafił Saleh Al-Shehri. Następnie uczynił to Salem Al-Dawsari, który świetnie pokazał się w polu karnym rywala i ładnym, mocnym strzałem pokonał Emiliano Martíneza.

Messi i spółka próbowali wyrównać, ale nie byli wystarczająco skuteczni. Finalnie przegrali na start mundialu 1:2.

Zwycięstwo Saudyjczyków można uznać za jedno z większych zaskoczeń w historii Mistrzostw Świata. Podopieczni Hervé Renarda zatrzymali „Albicelestes”, którzy wcześniej nie przegrali od 36 meczów.

W kraju ze stolicą w Rijadzie panuje święto. Jak podaje Arabnews.com, radość jest tak wielka, że król Salman ibn Abd al-Aziz Al Su'ud zarządził, iż środa będzie dniem wolnym od pracy oraz nauki. Tyczy się to wszystkich pracowników, zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego, oraz uczniów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy