Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie

Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Argentyna pokonała Meksyk (2:0) w drugiej serii spotkań na Mistrzostwach Świata i dzięki temu wróciła do rywalizacji o zajęcie pierwszego miejsca w grupie C. A to po pokonaniu Arabii Saudyjskiej okupuje obecnie reprezentacja Polski (2:0).

Odniesienie zwycięstwa przez „Biało-Czerwonych” nad „Zielonymi Sokołami” pozwoliło nam zacząć kreślić różnego rodzaju scenariusze odnoszące się do zameldowania przez nasz zespół w fazie pucharowej.

Do momentu rozpoczęcia rywalizacji pomiędzy Argentyną a Meksykiem istniało ich całkiem sporo, ponieważ każdy końcowy rezultat przytoczonego pojedynku otwierał nam różne opcje.

Teraz wiemy już znacznie więcej po tym, jak „Albiceleste” pokonali „El Tri” różnicą dwóch bramek. Przy takim wyniku jakiekolwiek zwycięstwo daje nam awans z pierwszego miejsca oraz pozbawia Lionela Messiego i spółkę marzeń o zdobyciu upragnionego tytułu.

W przypadku remisu również mamy szansę na utrzymanie obecnej lokaty. W tej sytuacji pojedynek Arabii Saudyjskiej z Meksykiem nie może jednak zakończyć się wygraną ekipy z Azji.

Podopieczni Gerardo Martino z pewnością postarają się o to, by taka sytuacja nie miała miejsca, ponieważ przy takim obrocie spraw potrzebowaliby... czterobramkowego zwycięstwa, by przeskoczyć w tabeli Argentynę.

Oczywiście w najgorszym położeniu znajdziemy się w razie poniesienia porażki z zespołem z Ameryki Południowej.

Przy takim zdarzeniu jakakolwiek wygrana „Zielonych Sokołów” z „El Tri” eliminuje nas z dalszej rywalizacji. Nieco lepiej wygląda to w przypadku remisu, bo wtedy możemy sobie pozwolić na przegranie meczu z „Albiceleste” różnicą dwóch goli.

Jeszcze wyższa porażka z Argentyną - trzybramkowa - też otwiera nam furtkę do gry w 1/8 finału Mistrzostw Świata, ale pod warunkiem, że Meksyk wygra z Arabią Saudyjską tylko 1:0.

Najbardziej problematyczne dla nas byłoby pojawienie się w obu spotkaniach takich samych dwubramkowych zwycięstw Argentyny i „El Tri”, bo to sprawi, że będziemy mieli identyczny dorobek punktowy oraz bramkowy jak Meksyk. Wówczas do gry wkroczy regulamin mundialu, gdzie o kolejności miejsc w tej sytuacji decyduje klasyfikacja fair-play i w dalszym wypadku losowanie. Identyczny scenariusz pojawi się jeszcze przy ciągu wyników 2:1, 3:2, 4:3 dla „Albiceleste” oraz 3:0, 4:1, 5:2 dla „El Tri” i tak dalej.

Natomiast w razie dwubramkowego zwycięstwa Meksyku, my możemy przegrać tylko różnicą jednego gola, by być pewnymi swego.

***

GRUPA C

1. Polska - 4 punkty (2:0)

2. Argentyna - 3 punkty (3:2)

3. Arabia Saudyjska - 3 punkty (2:3)

4. Meksyk - 1 punkt (0:2)

***

Polska - Argentyna (30 listopada o 20:00)

Arabia Saudyjska - Meksyk (30 listopada o 20:00)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy