Mistrzostwa Świata: Chorwacja z brązowymi medalami [WIDEO]

Mistrzostwa Świata: Chorwacja z brązowymi medalami [WIDEO] fot. Jia Haocheng/Xinhua/PressFocus

Reprezentacja Chorwacji wygrała z Marokiem 2:1 i zakończyła Mistrzostwa Świata w Katarze na trzecim miejscu.

Sobotnie spotkanie o trzecie miejsce rozgrywane na Khalifa International Stadium rozpoczęło się od mocnego uderzenia. W siódmej minucie prowadzenie Chorwatom dał Joško Gvardiol. 20-letni środkowy obrońca strzałem głową wykończył akcję zapoczątkowaną dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Marokańczycy wyrównali dwie minuty później. Hakim Ziyech dośrodkował ze stojącej piłki, źle interweniował Lovro Majer, a Dominika Livakovicia pokonał Achraf Dari.

W dalszej części pierwszej połowy lepiej wyglądała Chorwacja. Yassine'a Bounou główką próbował zaskoczyć Andrej Kramarić. Bramkarz Sevilli na raty bronił też strzał Luki Modricia. W końcu celu dopiął Mislav Oršić, który popisał się bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem ze skraju pola karnego. Skrzydłowy próbował podwoić swój dorobek tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, ale tym razem chybił.

Marokańczycy starali się wyrównać, ale nie stwarzali sobie wielu sytuacji. Najlepszą miał Youssef En-Nesyri, lecz świetnie interweniował Livaković.

Nie brakowało też kontrowersji. W swojej szesnastce Sofyan Amrabat zahaczył Gvardiola, ale sędzia Abdulrahman Al-Jassim nawet nie zastanawiał się nad podyktowaniem rzutu karnego.

Chorwaci i bez tego dowieźli prowadzenie do końca. Podopieczni Zlatko Dalicia wygrali 2:1 i przywiozą do ojczyzny medale z drugiego mundialu z rzędu. Cztery lata wcześniej w Rosji doszli do finału.

Maroko już wcześniej przeszło do historii jako pierwszy zespół z Afryki, który awansował do półfinału mundialu.

PIŁKARZ MECZU: Mislav Oršić (Chorwacja)