Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki

Mistrzostwa Świata: Stadium 974 gotowy do rozbiórki fot. Sanjay JS / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Stadium 974, jeden z ośmiu obiektów goszczących u siebie trwający mundial, wypełnił swoją rolę i zgodnie z wcześniejszymi założeniami przestanie wkrótce istnieć. To pierwszy tego typu przypadek w historii Mistrzostw Świata.

Przyznanie Katarowi funkcji gospodarza Mistrzostw Świata przez FIFA wywołało dużo kontrowersji nie tylko ze względów politycznych czy sportowych, ale także infrastrukturalnych.

Wszystko przez to, że światowa centrala zgodziła się na zmniejszenie obowiązkowej liczby dwunastu stadionów do zaledwie ośmiu.

Na dodatek azjatycki kraj nie zamierzał po zakończeniu imprezy zachować ich wszystkich w obecnym kształcie, co pokazuje przypadek obiektu w Dosze z dzielnicy Ras Abu Aboud, gdzie rozegrano sześć spotkań grupowych (w tym dwa z udziałem reprezentacji Polski z Meksykiem i Argentyną) oraz jeden mecz w ramach 1/8 finału pomiędzy Brazylią a Koreą Południową (4:1).

Tym samym Stadium 974, jedyny nieklimatyzowany w Katarze, wypełnił powierzone mu zadanie i teraz jako pierwszy obiekt w historii mundiali zostanie zdementowany z 974 wykorzystanych do jego powstania kontenerów oraz innych elementów, które posłużą do stworzenia mniejszych stadionów, hal sportowych lub pływalni.

W miejscu Stadium 974 zostanie utworzony park o powierzchni około 45 hektarów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy