Mistrzostwa Świata w 2022 roku już z systemem automatycznej oceny spalonych?!

Mistrzostwa Świata w 2022 roku już z systemem automatycznej oceny spalonych?! fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sky Sports

Arsène Wenger zapowiedział system, który automatycznie oceni, czy zawodnik był na pozycji spalonej.

Obecny szef departamentu rozwoju w FIFA od dawna walczy o zmianę przepisów dotyczących ofsajdu. Ostatnio wnioskował o nieodgwizdywanie spalonego w momencie, gdy gracz atakujący miałby choć jedną część ciała na równi z obrońcą.

Teraz zapowiedział nowy system, który ma być gotowy na Mistrzostwa Świata w Katarze.

- W tej chwili mamy sytuację, w których gracze są umieszczani na wirtualnych liniach i sprawdzamy, czy są na pozycji spalonej, czy nie. Średni czas oczekiwania na decyzję wynosi około 70 sekund, czasami 80 sekund, a gdy sytuacja jest trudna do oceny trochę dłużej - powiedział Francuz.

- Myślę, że zautomatyzowany system będzie gotowy do 2022 roku. Zautomatyzowany oznacza, że sygnał zostanie wysłany bezpośrednio do sędziego liniowego. Arbiter dostanie informację na zegarku, czy zawodnik jest na pozycji spalonej czy nie - wyjaśnił.

- Jest to tak ważne, ponieważ widzimy, jak radość po golach jest później odwoływana z powodu sytuacji marginalnych. Uważam, że to bardzo ważny krok - oznajmił 71-latek.

- Teraz półautomatyczny system trafia najpierw do VAR-u, który sygnalizuje to liniowemu. Bardzo staram się o bezpośredni komunikat, który od razu trafiałby do liniowego - podsumował.

Jeszcze w zeszłym roku FIFA nie chciała odbierać decyzji sędziom. Jednak nowy system nie pokrywa się z zeszłorocznymi deklaracjami.

„FIFA i IFAB zawsze utrzymywały, że ostateczna decyzja należy do sędziego. Technologia jest wprowadzana, aby jak najlepiej wspierać sędziów” - twierdzili.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy