Mitroglou nowym graczem Marsylii

Mitroglou nowym graczem Marsylii fot.
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe | O Jogo | Record

Konstantinos Mitroglou lada moment wzmocnie zespół Olympique Marsylia.

Już praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by marsylczycy zakontraktowali upragnionego napastnika. Poszukiwania wzmocnień w ataku trwały odkąd klub opuścił Bafétimbi Gomis. Ostatni dzień okna transferowego przynosi dobre informacje dla kibiców ekipy ze Stade Velodrome - wkrótce w drużynie pojawi się bowiem Konstantinos Mitroglou.

Zarówno francuskie, jak i portugalskie media przekonują, że snajper jest już w drodze i jego pojawienie się w Marsylii jest tylko kwestią czasu. Następnie piłkarz przejdzie testy medyczne, po których zwiąże się z nowym pracodawcą czteroletnią umową. Media nie są jednak tak zgodne, jeśli chodzi o warunki samej transakcji.

„O Jogo” informuje, że Benfica otrzyma za swojego zawodnika 15 milionów euro. Ta dość niska kwota ma zostać zamortyzowana zapisem, który zagwarantuje „Orłom” 50 procent z następnej sprzedaży Greka. Inne zdanie mają jednak dziennikarze „L'Equipe” oraz „Record”. Oni twierdzą, że kwota transferu wyniesie co prawda 15 milionów euro, ale Marsylia nabędzie prawa jedynie do połowy karty zawodniczej 29-latka.

Mitroglou trafił na Estádio da Luz w 2015 roku, początkowo na wypożyczenie, a następnie został wykupiony. Swoją przygodę w Portugalii zawodnik może zaliczyć do udanych - w 88 rozegranych meczach zanotował 55 goli i dziesięć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy