Mitroglou nowym graczem Marsylii

Mitroglou nowym graczem Marsylii
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Equipe | O Jogo | Record

Konstantinos Mitroglou lada moment wzmocnie zespół Olympique Marsylia.

Już praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by marsylczycy zakontraktowali upragnionego napastnika. Poszukiwania wzmocnień w ataku trwały odkąd klub opuścił Bafétimbi Gomis. Ostatni dzień okna transferowego przynosi dobre informacje dla kibiców ekipy ze Stade Velodrome - wkrótce w drużynie pojawi się bowiem Konstantinos Mitroglou.

Zarówno francuskie, jak i portugalskie media przekonują, że snajper jest już w drodze i jego pojawienie się w Marsylii jest tylko kwestią czasu. Następnie piłkarz przejdzie testy medyczne, po których zwiąże się z nowym pracodawcą czteroletnią umową. Media nie są jednak tak zgodne, jeśli chodzi o warunki samej transakcji.

„O Jogo” informuje, że Benfica otrzyma za swojego zawodnika 15 milionów euro. Ta dość niska kwota ma zostać zamortyzowana zapisem, który zagwarantuje „Orłom” 50 procent z następnej sprzedaży Greka. Inne zdanie mają jednak dziennikarze „L'Equipe” oraz „Record”. Oni twierdzą, że kwota transferu wyniesie co prawda 15 milionów euro, ale Marsylia nabędzie prawa jedynie do połowy karty zawodniczej 29-latka.

Mitroglou trafił na Estádio da Luz w 2015 roku, początkowo na wypożyczenie, a następnie został wykupiony. Swoją przygodę w Portugalii zawodnik może zaliczyć do udanych - w 88 rozegranych meczach zanotował 55 goli i dziesięć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy