Młody piłkarz Warty Poznań wypożyczony do III ligi [OFICJALNIE]

Młody piłkarz Warty Poznań wypożyczony do III ligi [OFICJALNIE]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski
Źródło: Warta Poznań

Wartę Poznań na zasadzie wypożyczenia opuścił Igor Stańczak. 17-latek ogra się w seniorskim futbolu niedaleko od Poznania, w Warcie Gorzów Wielkopolski.

Trener Dawid Szulczek w tym sezonie chętnie korzystał ze wsparcia młodzieżowców, co przejawia się w tym, że Warta Poznań znajduje się w czołówce pod względem minut zaliczonych przez zawodników z rocznika 2002 i młodszych.

Jednym z zawodników, którzy status młodzieżowca posiadają, jest Igor Stańczak. Gracz, który w tym roku wejdzie w pełnoletność, został oddelegowany na wypożyczenie. Osoby decyzyjne w klubie uznały, że dla rozwoju młodego pomocnika w tej chwili najlepsza będzie gra w zespole seniorów na poziomie III ligi. 

Klubem, w którym do końca czerwca będzie występować Igor Stańczak, została Warta Gorzów Wielkopolski. Klub z III ligi w aktualnie trwających rozgrywkach plasuje się na 11. pozycji. W 18 meczach gorzowianie uzbierali 22 punkty.

Stańczak zdążył zadebiutować już w seniorskim zespole Warty Poznań. Miało to miejsce w wyjazdowym dla „Zielonych” meczu ze Stalą Brzeg w Pucharze Polski - 17-latek spędził na murawie siedem minut. Podopieczni trenera Dawida Szulczka wygrali spotkanie 4:0. 

W sezonie 2023/2024 Centralnej Ligi Juniorów były gracz Zagłębia Lubin (lata 2019-2023), zagrał 16 razy, zdobył dziewięć bramek. Przed zespołem „Miedziowych” młody Polak grał w Kani Gostyń, a więc w klubie z miasta, w którym przyszedł na świat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy