Mocny akcent na zakończenie okna transferowego w Anglii. OFICJALNIE: WBA z drugim największym transferem w historii klubu

Mocny akcent na zakończenie okna transferowego w Anglii. OFICJALNIE: WBA z drugim największym transferem w historii klubu fot. Michael715 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: West Bromwich Albion

West Bromwich Albion poinformowało o angażu Karlana Granta z Huddersfield Town. Kwota 15 milionów funtów dla pierwszego klubu oznacza drugi największy zakup, a dla drugiego - wyrównanie rekordu sprzedażowego.

23-latek już od dawna zajmował pierwsze miejsce na liście życzeń Slavena Bilicia, ale dopiero teraz udało się go pozyskać. To efekt wielogodzinnych rozmów z Huddersfield Town.

„Teriery” początkowo żądały za Anglika 18 milionów funtów, co sprawiłoby, że byłaby to największy operacja w historii obu klubów. Ostatecznie „The Baggies” udało się nieco zbić cenę i jak informowała nie tak dawno stacja „Sky Sports”, transfer zamknął się w kwocie 15 milionów funtów (16,5 miliona euro), a płatność została rozłożona na sześć lat.

Dla byłego pracodawcy środkowego napastnika, który może także zająć miejsce na jednym ze skrzydeł, to wyrównanie rekordu sprzedażowego sprzed roku, gdy Philip Billing odszedł do Bournemouth. Z kolei WBA dokonało drugiego największego zakupu w swoich dziejach - więcej kosztował tylko Salomón Rondón (17 milionów euro).

Karlan Grant w sezonie 2019/2020 strzelił w Championship 19 goli i zanotował cztery asysty. W przeszłości miał on również okazję rywalizować w Premier League, co zaowocowało czterema bramkami w 13 występach. Teraz, po podpisaniu umowy do 30 czerwca 2026 roku, może poprawić ten rezultat.

Atakujący jest już dziewiątym wzmocnieniem beniaminka angielskiej ekstraklasy. Przedtem do zespołu dołączyli Grady Diangana, Matheus Pereira, Branislav Ivanović, Callum Robinson, Filip Krovinović, Conor Gallagher, Cédric Kipré i David Button.

Wewnątrzangielskie okno transferowe potrwa do piątku i zostanie zamknięte punktualnie o godzinie 18:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy