2024-10-20 20:01:45; Aktualizacja: 42 minuty temu
Mohamed Salah poprowadził Liverpool do zwycięstwa nad Chelsea. Duże emocje w hicie Premier League [WIDEO] Fot. Cody Froggatt/News Images/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Viaplay

Liverpool pokonał Chelsea 2:1 w meczu ósmej kolejki Premier League. Bramkę dla „The Blues” zdobył Nicolas Jackson, a po stronie gospodarzy najbardziej wyróżnił się Mohamed Salah, notując trafienie i asystę.

Niedzielną rywalizację w najlepszej lidze świata zakończyło emocjonujące starcie Liverpoolu z Chelsea. Już w czwartej minucie spotkania gracze i sympatycy klubu z Anfield rozpoczęli protesty po zagraniu ręką Leviego Colwilla, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy „The Blues”, które i tak miejsce miało przed polem karnym.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Około 29. minuty w „szesnastce” faulowany przez Colwilla był Curtis Jones. Rzut karny na bramkę zamienił niezawodny Mohamed Salah, dla którego był to już siódmy gol w tym sezonie Premier League.

Podopieczni Enzo Mareski na drugą połowę schodzili z niesatysfakcjonującym wynikiem, lecz już trzy minuty po przerwie na listę strzelców wpisał się Nicolas Jackson, zdobywając gola na 1:1 po asyście Moisesa Caicedo.

Po bramce wyrównującej dla Chelsea Egipcjanin postanowił ponownie wziąć sprawy w swoje ręce i zrewanżować się Jonesowi za wcześniej wywalczony rzut karny. Lider Liverpoolu posłał z prawej części boiska podanie do wbiegającego pomocnika, który strzałem z kilku metrów pokonał Roberta Sáncheza.

Bramka ta jednocześnie ustaliła wynik spotkania i podtrzymała ekipę Arne Slota na pierwszej pozycji w tabeli. Liverpool po ośmiu kolejkach ma 21 punktów, z kolei Chelsea z 14 „oczkami” okupuje szóstą lokatę.