Monchi postawił na swoim. OFICJALNIE: Sevilla ma nowego lewego obrońcę

Monchi postawił na swoim. OFICJALNIE: Sevilla ma nowego lewego obrońcę fot. bestino / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sevilla | Nicolò Schira

Po wielu tygodniach spekulacji o tym, kto będzie nowym lewym obrońcą Sevilli, w końcu nadszedł długo wyczekiwany oficjalny komunikat. Andaluzyjczycy postawili na Marcosa Acuñę.

W poprzednim sezonie, tak udanym dla „Los Sevillistas”, newralgiczną pozycję pokrywał Sergio Reguilón. Klub oraz sztab szkoleniowy byli bardzo zadowoleni z postawy 23-latka, dlatego chciano przedłużyć z nim współpracę.

Mając to na uwadze, ekipa ze stolicy Andaluzji skontaktowała się z Realem Madryt, aby zapytać o możliwość ponownego wypożyczenia. „Królewscy” nie dali jednoznacznej odpowiedzi, co Sevilla odebrała jako chęć definitywnej sprzedaży Hiszpana ze strony madrytczyków.  Sytuacja nie była jednak tak zero-jedynkowa, jakby mogło się wydawać. Zinédine Zidane nie jest bowiem wielkim fanem talentu Reguilóna, ale władze 13-krotnych zdobywców Pucharu Europy cały czas wierzą w fakt zatriumfowania gracza w koszulce mistrza Hiszpanii. Mamy tutaj zatem do czynienia z konfliktem interesów, do którego swoje trzy grosze nie tak dawno dorzucił Manchester United.

„Czerwone Diabły” wyraziły chęć pozyskania jednokrotnego reprezentanta „La Furia Roja”, a zważywszy na ten fakt, zwycięzca Ligi Europy postanowił definitywnie wycofać się z walki i skierował wzrok na Marcosa Acuñę.

Negocjacje ze Sportingiem potoczyły się bardzo sprawnie i tym sposobem dokonano operacji transferowej. Jak wcześniej podawał Nicolò Schira, podstawowa kwota transakcji to osiem milionów euro, lecz w przyszłości będą mogły do niej zostać doliczone bonusy o wartości następnych dwóch milionów.

Sevilla zdążyła już poinformować, że 27-krotny reprezentant Argentyny złożył podpis na umowie do 30 czerwca 2024 roku.

28-latek był jednym z czołowych piłkarzy na swojej pozycji w Liga NOS. W barwach „Lwów” wystąpił on łącznie 135 razy, notując 9 trafień i 25 asyst. Poza lewą stroną defensywy, można go ustawiać również nieco wyżej.

Dla czwartej siły Laligi to trzecie wzmocnienie przed nowym sezonem (zmagania ligowe zacznie ona dopiero za dwa tygodnie), nie licząc wykupów Suso oraz Bono. Wcześniej pozyskano Óscara Rodrígueza i Ivana Rakiticia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy