Mourinho pogodzony z odejściem Eriksena. Juventus w gotowości

Mourinho pogodzony z odejściem Eriksena. Juventus w gotowości
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Jak donoszą włoskie media, José Mourinho nie zamierza zatrzymywać Christiana Eriksena w styczniowym oknie transferowym. To z kolei chce wykorzystać Juventus, który jednak będzie musiał zmierzyć się o zawodnika Tottenhamu Hotspur z takimi klubami jak Real Madryt czy Manchester United.

Ubiegłego lata Duńczyk zrobił wszystko, aby odejść do Realu Madryt. Można zatem zadać pytanie, dlaczego ten transfer nie doszedł do skutku? Na to jednoznacznej odpowiedzi nie ma, lecz z pewnością swoje zrobiło zauroczenie Zinédine’a Zidane’a Paulem Pogbą i nieustanna walka o angaż mistrza świata z 2018 roku. 27-latka w tym czasie chciały też inne ekipy, jak Atlético Madryt czy Manchester United, lecz na przeszkodzie stanęły wymagania finansowe „Kogutów” oraz wola samego zawodnika. Nie chciał on wówczas odchodzić na Old Trafford.

Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Nie brakuje bowiem doniesień, że Eriksen nie jest w pełni skupiony na grze w londyńskim zespole i już zastanawia się, gdzie kontynuować swoją kariery. Ma on po swojej stronie wszystkie atuty, gdyż jego umowa traci ważność 30 czerwca 2020 roku i jak dotąd nie zgodził się on na jej przedłużenie.

Tym samym Tottenham Hotspur ma dwa wyjścia z tej sytuacji. Może sprzedaż swojego gracza w styczniu, co jednak najprawdopodobniej wiązałoby się z koniecznością sprowadzenia jego następcy, albo pozostawić go w zespole do lata. Ten drugi wariant jest jednak jednoznaczny z tym, że Daniel Levy, właściciel klubu, nie zarobi na odejściu ofensywnego pomocnika ani grosza.

Kiedy prezes „Kogutów” zastanawia się, jaką decyzję podjąć, wygląda na to, że José Mourinho zdążył już zadecydować za niego. „Corriere dello Sport” podaje bowiem, że nowy menedżer londyńczyków zajął stanowisko w sprawie przyszłości Eriksena i nie zamierza go zatrzymywać.

To z kolei wyborna okazja dla innych ekip, aby przejąć klasowego zawodnika w styczniowym oknie transferowym, i to na znakomitych warunkach finansowych. W efekcie Juventus już miał zweryfikować wcześniejsze plany i zamiast robić podwaliny pod lipcowy transfer, spróbuje pozyskać 27-latka zimą. Należy jednak pamiętać, że w kolejce po rozgrywającego ustawiły się także m.in. Real Madryt, Inter Mediolan czy Manchester United.

Eriksen w tym sezonie czternastokrotnie wybiegał na boiska, a swoją obecność zaznaczył dwoma trafieniami i asystą.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy