Mourinho wspomina finał Ligi Mistrzów z 2010 roku: Mecz został wygrany przed jego rozpoczęciem

Mourinho wspomina finał Ligi Mistrzów z 2010 roku: Mecz został wygrany przed jego rozpoczęciem fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: DAZN

W 2010 roku w meczu finałowym Ligi Mistrzów spotkały się ze sobą Inter Mediolan i Bayern Monachium. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli Włosi, co zresztą postanowił wspomnieć José Mourinho przy okazji najnowszego wywiadu.

Inter Mediolan w 2010 roku dokonał historycznego wyczynu, po raz pierwszy w historii włoskiej piłki sięgając po potrójną koronę, a więc Serie A, Puchar Włoch oraz Ligę Mistrzów. To ostatnie trofeum zespół prowadzony wtedy przez „Mou” zdobył po zwycięstwie w meczu finałowym nad Bayernem Monachium dowodzonym wówczas przez Louisa van Gaala, czyli jednego z mentorów portugalskiego szkoleniowca.

56-latek w ostatnim wywiadzie dla DAZN przyznał jednak, że jego były współpracownik z Barcelony przegrał to spotkanie już na wstępie, zachowując się w sposób przewidywalny.

– Wiedziałem, że jego własne ego i poczucie własnej wartości zawsze zmuszały go do działania według własnych pomysłów. To była moja przewaga. Doskonale orientował się, że Bayern po utracie piłki będzie miał pewne słabości. Z drugiej strony mieli też świetnych ofensywnych graczy, których trzeba było zatrzymać. Niemniej, mecz został wygrany przed jego rozpoczęciem – oświadczył.

– Wygraliśmy finał Pucharu Włoch przeciwko Romie 1:0, dzięki bramce zdobytej przez Milito. Potem przyszedł mecz ligowy z Sieną, który musieliśmy wygrać, aby zostać mistrzami: 1:0, trafienie Milito. Następnie finał Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi, 2:0, dwa gole Milito. Trzy tytuły w ciągu 15 dni z czterema bramkami autorstwa Milito. Historyczny wyczyn! – dodał Portugalczyk, który podobnie jak Holender, obecnie pozostaje bez pracy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy