„Możliwe, że później trafi do tego klubu”. Prezes Bayeru Leverkusen wskazał kierunek Xabiemu Alonso

„Możliwe, że później trafi do tego klubu”. Prezes Bayeru Leverkusen wskazał kierunek Xabiemu Alonso fot. Pablo Garcia / Marca / Sipa / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: AS

Prezes Fernando Carro dobitnie podkreślił, że Xabi Alonso po wypełnieniu misji w Bayerze Leverkusen prawdopodobnie skłoni się ku objęciu posady w Realu Madryt.

Ten sezon bez wątpienia należy do Alonso w kategorii największych odkryć trenerskich. W swojej pierwszej pełnej kampanii na BayArenie jako jedyny z TOP5 lig europejskich, biorących także udział na arenie interkontynentalnej, pozostaje na pokładzie jako niepokonany w żadnym z ostatnich 43 spotkań.

Nic więc dziwnego, że taktyczna klasa mistrzowska Hiszpana przyciągnęła uwagę największych firm na Starym Kontynencie. Na czele peletonu o zakontraktowanie 42-latka znajdowały się Bayern Monachium i Liverpool, którzy do końca czerwca pożegnają się ze swoimi trenerami.

Alonso na jednej z konferencji prasowej oświadczył jednak, że zdecydował się pozostać w Bayerze na następną edycję zmagań.

Ta wiadomość w duchu ucieszyła kibiców Realu Madryt, liczących po cichu na zabezpieczenie przyszłości po zakończeniu ery Carlo Ancelottiego.

Spekulacje podsycił jeszcze Fernando Carro. Prezes zarządu Bayeru Leverkusen w rozmowie dla prasy z Półwyspu Iberyjskiego krótko zaznaczył, że Alonso w następnym kroku ścieżki kariery może zaplanować powrót do „Królewskich”.

– Tak, to możliwe, że pewnego dnia Xabi Alonso zostanie szkoleniowcem Realu Madryt – oznajmił szef „Aptekarzy” na łamach „AS-a”

Teoretycznie umowa „Carletto” z madrytczykami zakłada współpracę do połowy roku 2026, ale niewykluczone, że do pokoleniowej zmiany dojdzie już po sezonie 2024/2025.

W miniony weekend Bayer zapewnił sobie pierwsze w swojej historii mistrzostwo Niemiec, gromiąc Werder Brema 5-0.

Klub z miasta liczącego ponad 160 tysięcy mieszkańców do kolekcji w następnych tygodniach może jeszcze dorzucić Puchar Niemiec i Puchar Ligi Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy