Mundo Deportivo: Barcelona szuka obrońcy. Dwa nazwiska!

Mundo Deportivo: Barcelona szuka obrońcy. Dwa nazwiska!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Mundo Deportivo

Jak poinformowało „Mundo Deportivo”, FC Barcelona przygląda się postępom Mattijsa de Ligta i Dayota Upamecano.

Pomimo bardzo prawdopodobnego zakontraktowania Kolumbijczyka Yerryego Miny i możliwości przedwczesnego zakończenia wypożyczenia Marlona do Nicei, Barcelona sonduje rynek w poszukiwaniu kolejnych środkowych obrońców. Według informacji „Mundo Deportivo”, Katalończycy przyglądają się dwóm osiemnastolatkom, Mattijasowi de Ligtowi i Dayotowi Upamecano.

Barcelona po wielu klęskach w poprzednim oknie transferowym postanowiła nauczyć się na błędach i już teraz zaczyna analizowanie przyszłych wzmocnień zespołu. W pionie „Dumy Katalonii” odpowiedzialnym za transfery istnieje jednogłośna opinia, że bezwzględnie należy pozyskać piłkarzy, mogących występować na środku obrony. 

Wspomniany de Ligt z Ajaksu Amsterdam i Upamecano z RB Lipsk mieliby trafić do Barcelony jako potencjalni następcy dla duetu Gerard Pique i Samuel Umtiti. To nadal odległa perspektywa, dlatego na razie obaj byliby rezerwowymi, co pozwoliłoby na ewentualną sprzedaż Javiera Mascherano i Thomasa Vermaelena. Duet osiemnastolatków dorastałby w filozofii „Blaugrany”, co pozwoliłoby im bez trudu dostosować się do stylu gry drużyny w momencie wywalczenia miejsca w pierwszym składzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy