Mundo Deportivo: Barcelona szuka obrońcy. Dwa nazwiska!

Mundo Deportivo: Barcelona szuka obrońcy. Dwa nazwiska!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Mundo Deportivo

Jak poinformowało „Mundo Deportivo”, FC Barcelona przygląda się postępom Mattijsa de Ligta i Dayota Upamecano.

Pomimo bardzo prawdopodobnego zakontraktowania Kolumbijczyka Yerryego Miny i możliwości przedwczesnego zakończenia wypożyczenia Marlona do Nicei, Barcelona sonduje rynek w poszukiwaniu kolejnych środkowych obrońców. Według informacji „Mundo Deportivo”, Katalończycy przyglądają się dwóm osiemnastolatkom, Mattijasowi de Ligtowi i Dayotowi Upamecano.

Barcelona po wielu klęskach w poprzednim oknie transferowym postanowiła nauczyć się na błędach i już teraz zaczyna analizowanie przyszłych wzmocnień zespołu. W pionie „Dumy Katalonii” odpowiedzialnym za transfery istnieje jednogłośna opinia, że bezwzględnie należy pozyskać piłkarzy, mogących występować na środku obrony. 

Wspomniany de Ligt z Ajaksu Amsterdam i Upamecano z RB Lipsk mieliby trafić do Barcelony jako potencjalni następcy dla duetu Gerard Pique i Samuel Umtiti. To nadal odległa perspektywa, dlatego na razie obaj byliby rezerwowymi, co pozwoliłoby na ewentualną sprzedaż Javiera Mascherano i Thomasa Vermaelena. Duet osiemnastolatków dorastałby w filozofii „Blaugrany”, co pozwoliłoby im bez trudu dostosować się do stylu gry drużyny w momencie wywalczenia miejsca w pierwszym składzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy