Mustafi o krok od transferu. Arsenal tym samym pomaga... Liverpoolowi

Mustafi o krok od transferu. Arsenal tym samym pomaga... Liverpoolowi fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Shkodran Mustafi jest o krok od związania się z Schalke 04 Gelsenkichen. Doświadczony obrońca został wybrany na następcę Ozana Kabaka, który szykuje się do przenosin do Liverpoolu - poinformowało Sky.

28-letni zawodnik nie może liczyć na regularną grę w barwach Arsenalu w trwającym sezonie i dlatego znalazł się na liście graczy wytypowanych przez Mikela Artetę do przedwczesnego zakończenia swojego pobytu na Emirates Stadium.

Przedstawiciele 20-krotnego reprezentanta Niemiec oraz sami „Kanonierzy” oferowali jego usługi różnym zespołom w ostatnim czasie, ale niestety żaden z nich nie wyraził poważnego zainteresowania możliwością nawiązania współpracy z środkowym obrońcą.

Praktycznie w ostatnich godzinach ta sytuacja uległa zmianie po tym jak Liverpool skontaktował się z Schalke 04 w sprawie wypożyczenia Ozana Kabaka z zawarciem opcji definitywnego wykupu.

Ekipa z Gelsenkrichen z chęcią rozstałaby się z dobrze opłacanym piłkarzem z uwagi na swoje problemy finansowe, ale z uwagi na walkę o utrzymanie w Bundeslidze nie może sobie pozwolić na brak zastąpienia go nowym defensorem.

Z tego też powodu rozpoczęła gorączkowe poszukiwania wartościowego następcy reprezentanta Turcji i jej wybór padł właśnie na Shkodrana Mustafiego.

Klub z Niemiec prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy w sprawie możliwości nabycia prawa do korzystania z usług 28-latka, którego „Kanonierzy” są gotowi sprzedać za około 2 miliony euro na niecałe pół roku przed wygaśnięciem obowiązującego porozumienia z zawodnikiem. Trudno jednak wykluczyć też rozstanie bez kwoty odstępnego. Sam Mustafi już porozumiał się z Schalke w sprawie kontaktu indywidualnego na najbliższe sześć miesięcy.

Mistrz świata z 2014 roku rozegrał dziewięć spotkań w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy