Mychajło Mudryk bohaterem dużego transferu!? Angielski klub planuje rozbić bank

Mychajło Mudryk bohaterem dużego transferu!? Angielski klub planuje rozbić bank fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Independent

Mychajło Mudryk już niedługo może opuścić ojczysty Szachtar Donieck, stając się bohaterem wielomilionowego transferu. Ukrainiec znalazł się na radarze Newcastle United, które jest gotowe wyłożyć na stół pokaźną gotówkę - donosi „The Independent”.

O dużym talencie 21-latka z Krasnogradu świat usłyszał już jakiś czas temu, lecz dopiero ostatnie miesiące wywindowały skrzydłowego na szczyt list życzeń wielu klubów, w tym Bayeru Leverkusen. Niemiecka ekipa prowadziła zaawansowane negocjacje z pracodawcą piłkarza. Te jednak spełzły na panewce.

Później swoje zakusy przejawiał także Arsenal. „Kanonierzy” finalnie nie przedstawili za Mudryka żadnej konkretnej oferty.

Szachtar jest świadom wartości wychowanka na rynku, a więc otwiera się na ewentualne rozmowy, wyceniając kartę swej gwiazdy. Obecnie mówi się o kwocie przekraczającej 50 milionów funtów, co powinno odsiać ze stawki niezdecydowane ekipy.

Kwota ta nie temperuje zapędów, sponsorowanego przez saudyjską rodzinę królewską, Newcastle United. „Sroki” są w stanie spełnić żądania donieckich „Górników”. Co ważne, lukratywna propozycja może nadejść już podczas zbliżającego się zimowego okna.

Mudryk otrzyma więc realną szansę na znalezienie się na podium największych sprzedaży w historii 13-krotnego mistrza Ukrainy, dołączając do Freda (59 milionów euro) i Alexa Teixeiry (50 milionów euro).

Działacze ze St James' Park zademonstrowali swe wielkie ambicje na przestrzeni letniego mercato. Kadrę Eddie'ego Howe'a wzmocnili Aleksander Isak, Sven Botman, Matt Targett i Nick Pope. Szczególnie niespełna 70-milionowy angaż Szweda wywołał niemałe poruszenie w piłkarskim społeczeństwie.

Ochrzczony w kraju mianem „ukraińskiego Messiego” napastnik w bieżącej kampanii meldował się na boisku pięciokrotnie, w tym dwukrotnie w Lidze Mistrzów (dwie bramki i asysty). Swą obecność okrasił dwoma trafieniami i trzema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy