Na transferze Perišicia się nie skończy? Bayern jeszcze walczy o Daniego Olmo!

Na transferze Perišicia się nie skończy? Bayern jeszcze walczy o Daniego Olmo!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sportske novosti

Bayern Monachium nie porzucił starań związanych z zakontraktowaniem Daniego Olmo z Dinama Zagrzeb.

Przedstawiciele „Bawarczyków” dopinają ostatecznie szczegóły związane z pozyskaniem Ivana Perišicia z Interu Mediolan i nie zamierzają poprzestać na sprowadzeniu Chorwata w kończącym się letnim okienku transferowym.

Jak przekonują dziennikarze „Sportske novosti”, ekipa z Allianz Areny wciąż nie zrezygnowała ze starań o Daniego Olmo.

Bayern rywalizował w ostatnich tygodniach o jego usługi razem z Evertonem. Oba kluby miały nawet wystosować oficjalne oferty za młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii opiewające na kwoty wynoszące około 25-28 milionów euro. Zostały one jednak odrzucone przez władze Dinama Zagrzeb, które liczą na to, że 21-letni zawodnik pomoże chorwackiemu zespołowi awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Sam piłkarz również chciałby osiągnąć ten cel, ale jednocześnie na razie nie przejawia chęci do zawarcia nowego kontraktu z „Niebieskimi”, ponieważ coraz poważniej zastanawia się nad wykonaniem kolejnego kroku w swojej karierze.

Obecnie nie ma on już zbyt dużego wyboru, ponieważ zamknięcie letniego okienka transferowego w Anglii oznacza, że na placu boju o jego względy pozostały tylko Bayern. Drużyna z Monachium czeka obecnie na rozwój sytuacji związanej z dwumeczem Dinama Zagrzeb z Ferencváros w III rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów (pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1) i ma nadzieję na to, że uda się jej pozyskać Daniego Olmo za mniej niż 30 milionów euro, które do tej pory oczekiwał obecny pracodawca 21-latka.

Hiszpan trafił do ekipy z HNL w lipcu 2014 roku z młodzieżowego zespołu Barcelony. Do tej pory rozegrał 105 spotkań dla Dinama, w których strzelił 29 bramek oraz zanotował 23 asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy