Nagły zwrot akcji w sprawie Mertensa. Belg zostanie jednak w Napoli!

Nagły zwrot akcji w sprawie Mertensa. Belg zostanie jednak w Napoli! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano (Twitter) | Gianluca Di Marzio (Twitter)

Dires Mertens osiągnął porozumienie z Napoli w kwestii warunków nowego kontraktu - poinformowali Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

„Corriere dello Sport” przekazało w minionym tygodniu, że reprezentant Belgii miał już dość czekania na otrzymanie satysfakcjonującej go propozycji przedłużenia współpracy z ekipą ze Stadio San Paolo i dlatego w błyskawicznym tempie dogadał się z Interem Mediolan, gdzie przeniósłby się latem na zasadzie wolnego transferu.

33-latek otrzymał nawet stosowne dokumenty do podpisania, ale wstrzymał się z dopięciem stosownych formalności, aby dać jeszcze Napoli czas do namysłu.

Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano uważają, że Dries Mertens dopiął tym ruchem swego, ponieważ w końcu zaakceptował zaproponowane mu warunki nowej umowy i w niedalekim czasie powinien przedłużyć swój kontrakt z „Partenopei” do końca czerwca 2022 roku.

Pierwszy z wymienionych dziennikarzy poinformował także, że władze ekipy ze Stadio San Paolo postanowiły wyrównać propozycję Interu Mediolan, co wystarczyło do tego, aby Belg zmienił zdanie. Tym samym piłkarz może liczyć na otrzymanie 2,5 miliona euro za złożenie podpisu pod nową umową oraz roczne wynagrodzenie na poziomie czterech milionów euro, które będzie mogło wzrosnąć o dodatkowe bonusy.

Doświadczony zawodnik trafił do zespołu z Neapolu w lipcu 2013 roku. Od tego czasu rozegrał 311 spotkań dla klubu z Serie A, w których strzelił 121 bramek oraz zanotował 73 asysty.

Przy okazji dorobku strzeleckiego 33-latka warto wspomnieć, że brakuje mu zaledwie jednego trafienia do wyprzedzenia Marka Hamšíka i stania się najskuteczniejszym graczem w historii „Partenopei”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy