2024-06-13 08:31:34; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Najdroższy nabytek Rakowa Częstochowa szlifuje formę na Copa América. Drugi gol w drugim występie [WIDEO] Fot. [Movistar Deportes Perú]
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

John Yeboah wpisał się na listę strzelców w przedostatnim meczu przygotowawczym do Copa América. Ofensywny pomocnik Rakowa Częstochowa pomógł Ekwadorowi zwyciężyć Boliwię 3:1.

Bieżący rok dla 23-latka urodzonego w Hamburgu okazał się przełomowy. Choć w Ekstraklasie czy Pucharze Polski tym razem zupełnie nie wyszło, w marcu otrzymał debiutanckie powołanie do drużyny narodowej. Szansę wykorzystał bardzo dobrze, bo na „dzień dobry” zanotował trafienie w sparingu z Gwatemalą.

W nocy ze środy na czwartek selekcjoner Félix Sánchez Bas ponownie wystawił zawodnika od pierwszej minuty, tym razem w konfrontacji z Boliwią. Gospodarze szybko przejęli kontrolę nad meczem, doprowadzając do dwubramkowej przewagi już w 25. minucie.

Po otwarciu wyniku przez Ennera Valencię piłkę w siatce po uderzeniu tuż sprzed pola karnego umieścił Yeboah. W drugiej połowie Ekwador dołożył jeszcze jedno trafienie za sprawą Jordy'ego Caicedo, który wykorzystał rzut karny. Honorowego gola strzelił z kolei Miguel Terceros.

Przed rozgrywanym turniejem w Stanach Zjednoczonych „La Tricolor” zmierzą się w jeszcze jednym towarzyskim spotkaniu przeciwko Hondurasowi.

Okupująca 31. miejsce w rankingu FIFA reprezentacja w grupie B o awans do fazy pucharowej powalczy z Wenezuelą, Jamajką oraz Meksykiem.

Yeboah broni barw „Medalików” od zeszłego roku. W ramach jednego z najdroższych transferów Ekstraklasy przeszedł do Częstochowy ze Śląska Wrocław za 1,5 miliona euro. Więcej wydała tylko Legia Warszawa na Bartosza Slisza pozyskanego z Zagłębia Lubin (1,84 miliona euro).