Najlepszy strzelec Augsburga rozchwytywany przez kluby z Ligi Mistrzów

2024-05-21 10:33:21; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Najlepszy strzelec Augsburga rozchwytywany przez kluby z Ligi Mistrzów
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Matteo Moretto

Augsburg oswaja się z myślą o rozstaniu z Ermedinem Demiroviciem. O regularnego dostarczyciela bramek zespołu z Bawarii ubiegają się ekipy przygotowujące się do rywalizacji w następnej edycji Ligi Mistrzów – podaje Matteo Moretto z Relevo.com.

Demirović osiąga już kulminacyjny pułap kariery. W wieku 26 lat udowodnił, że drzemią w nim naprawdę spore możliwości, i to w klubie, który z reguły aspiruje przede wszystkim o bezpieczny byt w Bundeslidze jak najbliżej środka tabeli.

Duży udział w osiągnięciu celu w trzynastej z rzędu kampanii na najwyższym poziomie rozgrywek miał reprezentant Bośni i Hercegowiny. Opuścił tylko jeden ligowy mecz przez zawieszenie za kartki. Na koniec mógł się pochwalić indywidualnym dorobkiem w postaci 15 goli i dziewięciu asyst.

Poczynania wychowanka RB Lipsk wzbudziły zaciekawienie kilku klubów, które planują kadrę na kolejne zmagania także pod względem rywalizacji w Lidze Mistrzów. Według Moretto Augsburg i zawodnik otrzymali sygnały o możliwości zainicjowania negocjacji w najbliższym czasie.

„Fuggerstädter” ustanowili cenę zaporową w wysokości 20 milionów euro. Wszystkie propozycje o niższej wartości mają lądować w koszu.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy zainteresowanie Demiroviciem przejawiały między innymi Bayern Monachium oraz Eintracht Frankfurt. Na Allianz Arena rozważano go jako jakościowego zmiennika dla Harry'ego Kane'a, podczas gdy „Orły” widziałyby go jako piłkarza pierwszego planu.

Napastnik z przeszłością w Deportivo Alavés, Sochaux, Almeríi, FC St. Gallen oraz Freiburgu ma ważny kontrakt jeszcze przez dwa sezony.