Najlepszy trener klubowy 2021 roku. Triumfator zmiótł konkurencję [IFFHS]

Najlepszy trener klubowy 2021 roku. Triumfator zmiótł konkurencję [IFFHS] fot. Matthew Impey / Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: IFFHS

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) dokonała wyboru najlepszego trenera klubowego w dobiegającym końca 2021 roku. Jednomyślnie wyróżnienie zdobył Thomas Tuchel, opiekun Chelsea.

„The Blues” z Niemcem u sterów miała jak dotąd okazję do zgarnięcia trzech trofeów. Ostatecznie udało się zdobyć dwie: puchar Ligi Mistrzów i Superpuchar Europy.

Pozytywna przemiana piłkarzy pod wodzą 48-latka zaprocentowała przedłużeniem z nim umowy, a drużyna w bieżącej kampanii nadal spisuje się świetnie, otwierając stawkę w Premier League.

Idąc tym tropem, nie może zaskakiwać wybór Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu, którzy uznali właśnie Thomasa Tuchela najlepszym trenerem klubowym 2021 roku.

Daleko w tyle za nim uplasowali się Pep Guardiola z Manchesteru City i Hans-Dieter Flick, który do 30 czerwca prowadził Bayern Monachium, a potem przejął reprezentację Niemiec. Obaj w poprzedniej kampanii wywalczyli tytuły mistrzowskie odpowiednio w Anglii oraz Niemczech.

***

IFFHS - najlepszy trener klubowy 2021 roku:

1. Thomas Tuchel (Chelsea/Niemcy) - 230 punktów

2. Pep Guardiola (Manchester City/Hiszpania) - 55

3. Hans-Dieter Flick (Bayern Monachium/Niemcy) - 25

4. Unai Emery (Villarreal/Hiszpania) - 15

5. Diego Simeone (Atlético Madryt/Argentyna) - 10

***

Wybrano najlepszego bramkarza świata w 2021 roku [IFFHS]

Najlepszy rozgrywający 2021 roku wybrany. Lionel Messi... drugi [IFFHS]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy