Najmłodsze drużyny w TOP5. Trzech gigantów w czołówce

Najmłodsze drużyny w TOP5. Trzech gigantów w czołówce fot. Maciej Rogowski Photo / shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CIES

CIES Football Observatory tym razem przyjrzało się wiekowi piłkarzy w najsilniejszych ligach w Europie. Najmłodsze drużyny w sezonie 2023/2024 wystawiają między innymi Valencia, Chelsea czy Paris Saint-Germain.

Przez ostatnie lata futbol mocno ewaluował i dziś nawet topowe ekipy nie boją się stawiać na młodych zawodników, którzy z racji wieku nie posiadają zbyt wielkiego doświadczenia.

Dla przykładu Real Madryt zaufał Viníciusowi Júniorowi, a teraz zbiera tego plony. Brazylijczyk jako 22-latek wdarł się do absolutnego topu. Już za rok dołączy do niego Endrick, który będzie miał wtedy zaledwie osiemnaście lat.

Jak wynika z raportu CIES, najniższą średnią wieku w najlepszych ligach europejskich pochwalić mogą się kolejno Toulouse, Valencia, Burnley, Frosinone Calcio oraz Chelsea.

Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Arsenal, Lecce, Paris Saint-Germain, Tottenham Hotspur oraz Strasbourg.

***

Raków Częstochowa najlepszy w badaniu CIES. Niezwykle aktywni piłkarze

***

Z drugiej strony, gdy przyjrzymy się udziałowi piłkarzy poniżej 21. roku życia w meczach, najwięcej minut otrzymują oni w Red Bullu Salzburg (60,7 procent), FC Nordsjælland (56,1 procent) oraz Ajaksie (53,3 procent).


[CIES]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy