Najmłodszy w historii piłkarz z kontraktem sponsorskim

Najmłodszy w historii piłkarz z kontraktem sponsorskim fot. Kauan Basile [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Estadão Esportes | Mengoni Sports

Nike ma w swojej stajni nową perełkę. Jest nią zaledwie ośmioletni Kauan Basile - poinformowało jako pierwsze „Estadão Esportes”.

Amerykański producent odzieży sportowej od dawna stara się pozyskiwać największe talenty ze wszystkich dyscyplin sportowych. Oczywiście największą popularnością w tej chwili cieszy się piłka nożna i to właśnie piłkarze są najbardziej pożądaną grupą przez sponsorów.

W przeszłości z Nike wiązali się Lionel Messi, Neymar czy Rodrygo Goes, lecz żaden z nich nie dokonał tego w tak młodym wieku. Argentyńczyk podpisał kontrakt mając 15 lat, Brazylijczyk występujący w Paris Saint-Germain dokonał tego jako 13-latek, a jego młodszy rodak w wieku 11 lat.

Kauan Basile przebił całą trójkę i zapisał się w historii jako najmłodszy piłkarz, który złożył podpis na umowie z firmą założoną w 1964 roku.

Ośmiolatek to prawnuk Neny, a więc wicemistrza świata z 1950 roku, a jego ojciec - Andrezinho - jest byłym piłkarzem Corinthians. Nic więc dziwnego, że poszedł on w ślady przodków.

Aktualnie występuje w sekcji futsalowej Santosu do lat 9. Wcześniej podobną drogę obrał między innymi Robinho, który zanim trafił na murawę, biegał po sali sportowej.

Kauan Basile, który związał się z Nike trzyletnią umową z opcją automatycznego przedłużenia współpracy o następne 24 miesiące, n a swoim koncie ma kilka trofeów oraz nagród indywidualnych. Jedną z nich jest tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw w futsalu stanu São Paulo 2019.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy