Największy transfer w historii piłki w Kazachstanie. OFICJALNIE: Sotiriou w Astanie

Największy transfer w historii piłki w Kazachstanie. OFICJALNIE: Sotiriou w Astanie fot. FK Astana
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Astana

FK Astana sfinalizowała przeprowadzkę Pierosa Sotiriou.

Gdy najlepszy strzelec Kopenhagi w tym sezonie (13 trafień) przykuł uwagę mistrza Kazachstanu, początkowo Duńczykom było nie w smak pozbywać się swojego zawodnika tuż przed starciem z Celtikiem w Lidze Europy (1:1). Ostatecznie jednak, kiedy na stole pojawiła się oferta w wysokości blisko pięciu milionów euro, zdecydowano się ją zaakceptować. W efekcie największy transfer w dziejach Astany stał się faktem.

Do tej pory rekordową operacją dla „Żółto-Niebieskich” był angaż Nemanji Maksimovicia, za którego w lutym 2015 roku zapłacono dwa miliony euro. Tym samym wynik ten został pobity ponad dwukrotnie.

Oczywiście jest to też największa transakcja w historii piłki w Kazachstanie.

40-krotny reprezentant Cypru, który od dwóch i pół roku grał w duńskiej Superligaen, z nowym pracodawcą podpisał kontrakt do 31 grudnia 2022 roku. W poprzednim klubie pozostawia on po sobie mistrzostwo kraju, a także 35 goli i 11 asyst w 110 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] FC Barcelona gra z Rayo Vallecano: Znamy składy [OFICJALNIE] Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Kylian Mbappé wskazał swoją finałową trójkę Złotej Piłki 2022 Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League Paweł Dawidowicz z dwoma transferowymi opcjami z Premier League OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały” OFICJALNIE: Willian kończy swój traumatyczny pobyt w Brazylii. „Groźby wobec mojej rodziny nigdy nie ustały”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy