Napoli się nie zatrzymuje. Czwarty zimowy transfer już w drodze!

Napoli się nie zatrzymuje. Czwarty zimowy transfer już w drodze!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Przedstawiciele Napoli osiągnęli porozumienie z Interem Mediolan w kwestii nabycia usług Matteo Politano - poinformował Gianluca Di Marzio.

Skrzydłowy „Nerazzurich” był już w trwającym zimowym okienku transferowym o krok od przeprowadzki do Romy.

26-letni zawodnik miał się przenieść do stolicy Włoch a zasadzie wymiany za Leonardo Spinazzolę i zdążył już nawet zaliczyć obligatoryjne testy medyczne pod okiem lekarzy „Giallorossich”. W ostatniej chwili z finalizacji całej operacji wycofał się jednak jego obecny pracodawca, ponieważ zakwestionował stan zdrowia lewego defensora.

Jednocześnie Inter nie zrezygnował ze swoich planów dotyczących zakończenia współpracy z Matteo Politano i ten fakt postanowili wykorzystać właściciele Napoli.

Gianluca Di Marzio uważa, że drużyna ze Stadio San Paolo w ekspresowym tempie porozumiała się z zespołem z Mediolanu i trzykrotny reprezentant Włoch najprawdopodobniej przeniesie się w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin do „Partenopei”.

Pewną niewiadomą wciąż pozostaje forma realizacji transakcji, ponieważ może to być wypożyczenie z opcją przymusowego wykupu lub definitywny transfer. Wspomniany dziennikarz informuje, że bez względu na to ostateczna kwota, która trafi na konto „Nerazzurich” wyniesie 25 milionów euro.

Inter ma do samego końca wstrzymywać się jeszcze z daniem „zielonego światła” na domknięcie tej operacji. Ekipa ze Stadio Giuseppe Meazza zamierza poczekać na ewentualną reakcję Romy, która po przebiciu oferty Napoli mogłaby jeszcze powalczyć o sprowadzenie Politano. „Giallorossi” nie mają jednak zbyt dużo czasu na wystosowanie swojej propozycji.

26-letni skrzydłowy wystąpił w piętnastu spotkaniach zespołu z Mediolanu w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy