Następca Xabiego Alonso nadchodzi. Bayer Leverkusen na skraju pełnego porozumienia
2025-05-02 06:27:00; Aktualizacja: 6 godzin temu
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Bayer Leverkusen zdecydował, kto zostanie spadkobiercą drużyny Xabiego Alonso. Według „Kickera” klub prawdopodobnie już osiągnął porozumienie z Erikiem ten Hagiem lub przynajmniej warunki współpracy dopinane są na ostatni guzik.
W ekipie z Nadreni Północnej-Westfali utrzymywana jest tradycja sprawnej zmiany na ławce trenerskiej. Jeśli w kuluarach wiadomo, że ma się ona dokonać, zarząd od razu przechodzi do działań. Tak było ostatnio w 2022 roku, kiedy Alonso przejął stery po Gerardo Seoane.
Przepowiednia niemieckiej prasy głosi, że identyczny proces nastąpi w Leverkusen. Tak jak w jednym komunikacie prasowym Bayer ogłosił rozstanie z Seoane i zakontraktowanie Hiszpana, tak teraz powinno wydarzyć się identycznie, tyle że z Ten Hagiem wchodzącym w buty Alonso.
Jeszcze w tym tygodniu „Kicker” ustalił, że holenderski strateg zajmuje „pole position” w wyścigu o posadę. Po paru dniach to samo źródło przekonuje, że zaraz po zakończeniu sezonu 55-latek zostanie ogłoszony nowym szefem zespołu.Popularne
Rozmowy między stronami znajdują się co najmniej na zaawansowanym etapie, ale całkiem możliwe, że strony już zawarły werbalne porozumienie i jedyne, co zostało, to spisanie formalności na papier i parafowanie niezbędnych dokumentów.
Tym samym wymieniani w gronie kandydatów Xavi czy Cesc Fábregas muszą obejść się smakiem i oczekiwać nowego wyzwania w innym miejscu.
Erik ten Hag najbardziej zasłynął w kampanii 2018/2019, gdy z Ajaksem Amsterdam dotarł aż do półfinału Ligi Mistrzów. Rozdział byłby jeszcze piękniejszy, gdyby nie roztrwoniona dwubramkowa przewaga z Tottenhamem Hotspur, przez co to rywale awansowali na Wembley.
Ostatnio odpowiadał za wyniki w Manchesterze United. Wielki projekt na Old Trafford w latach 2022-2024 niezupełnie wypalił, choć pod jego wodzą zespół dołożył do gabloty Puchar Ligi Angielskiej oraz Puchar Anglii.
Xabi Alonso szykuje się z kolei do poprowadzenia Realu Madryt w miejsce Carlo Ancelottiego.