Nathaniel Clyne o krok od powrotu do Premier League

Nathaniel Clyne o krok od powrotu do Premier League fot. TraplineMedia / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Po odejściu z Liverpoolu, Nathaniel Clyne pozostaje bez pracodawcy. To wkrótce powinno się zmienić - informuje „The Athletic”.

29-latek przez dwa sezony z rzędu był podstawowym prawym obrońcą w zespole z Anfield. Wszystko zmieniło się, gdy doznał on urazu pleców, co otworzyło drogę do pierwszego składu Trentowi Alexandrowi-Arnoldowi.

Młody Anglik szybko wygryzł ze składu starszego kolegę i w konsekwencji Clyne musiał szukać minut na wypożyczeniu w Bournemouth. Kiedy wrócił, spadło na niego ogromne nieszczęście, jakim była poważna kontuzja kolana.

Zawodnik stracił cały poprzedni sezon, wraz z końcem którego wygasła jego umowa z „The Reds”. Wówczas rękę do niego wyciągnął jego były klub - Crystal Palace.

Roy Hodgson, menedżer ekipy, pozwolił trenować defensorowi z drużyną, a po pewnym czasie oświadczył nawet, iż istnieją szanse na nawiązanie współpracy obu stron. Aby jednak do tego doszło, musiał on wziąć udział w meczu „Orłów” do lat 23. Tym sposobem Anglik zagrał z Aston Villą i był to dla niego pierwszy występ od maja 2019 roku.

Mimo obaw, Clyne zdał ostatni test i wydaje się, że wkrótce straci status bezrobotnego. Według „The Athletic” piłkarz ma podpisać umowę ważną do stycznia 2021 roku.

Jeśli do tego dojdzie, a wszystko na to wskazuje, będzie to dla niego powrót do Premier League, który jeszcze kilka miesięcy temu był mało prawdopodobny.

Dodajmy, że planowany angaż 14-krotnego reprezentanta „Synów Albionu” bezpośrednio wynika z opóźniającego się powrotu do pełni sił Nathana Fergusona. Obecnie w pierwszym składzie występuje Joel Ward, ale nie ma on żadnego klasowego zmiennika.

Były gracz Liverpoolu w angielskiej ekstraklasie jak dotąd rozegrał 185 spotkań, zaznaczając swoją obecność czterema golami i 11 ostatnimi podaniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy