Nazistowskie gesty na meczu Eintrachtu Frankfurt. Klub i ultrasi z potępiającymi oświadczeniami

Nazistowskie gesty na meczu Eintrachtu Frankfurt. Klub i ultrasi z potępiającymi oświadczeniami fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Eintracht Frankfurt | Felix Tamsut | Eintracht Frankfurt Fanabteilung

Eintracht Frankfurt mierzył się z Olympique'iem Marsylia w Lidze Mistrzów. Głośno zrobiło się jednak ze względu na zdarzenia na trybunach, gdzie dwójka „kibiców” wykonywała nazistowskie gesty.

„Orły” zdobyły swoje pierwsze punkty w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów, pokonując na wyjeździe „Les Phocéens” 1:0. Mecz ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców gości, niestety również wśród tych, których widowisko piłkarskie niezbyt interesowało.

Na amatorskich nagraniach udało się zarejestrować agresywnie zachowującą się grupkę „kibiców”, spośród której dwójka mężczyzn wykonywała nazistowskie gesty. Co jednak ciekawe, ultrasi Eintrachtu Frankfurt są z reguły przeciwni skrajnie prawicowym poglądom, niejednokrotnie udowadniając to na swoich oprawach czy też wspierając ofiary ataków skrajnie prawicowych bojówek.

Również klub wyraźnie sprzeciwia się tego typu postawom, w głównej mierze za sprawą prezydenta Petera Fischera, który wielokrotnie deklarował swoją niechęć do zwolenników nazizmu. Incydent z wtorkowego meczu tym bardziej zatem wywołał kontrowersje.

W tej sprawie oświadczenie wydali ultrasi „die Adler”, jednoznacznie potępiając zachowanie dwójki mężczyzn: „Jest nam wstyd za ludzi, którzy przychodzą na mecze Eintrachtu Frankfurt, noszą orła na swojej piersi i przy tym wykonują nazistowski salut. Nie należycie do tego klubu, nie należycie do tego miasta, nie należycie do nas”

Swój komunikat opublikował również sam klub, informując przy tym, że jedna osoba zaangażowana w incydent osobiście zgłosiła się do reprezentantów kibiców, zapewniając, że gesty nie miały motywy antysemitystycznego.

„Eintracht Frankfurt jest silnie związany z ideami tolerancji i różnorodności, stawiając swoją pozycję bardzo jasno w kontekście walki przeciwko rasizmowi, antysemityzmowi oraz dyskryminacji” - napisano.

„Klub całkowicie odcina się od tego incydentu, do którego doszło przy okazji meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Olympique'iem Marsylia a Eintrachtem Frankfurt, gdzie wykonane zostały gesty nazistowskiego salutu. Antysemityzm jest kompletnym zaprzeczeniem naszych wartości i korzeni”.

„Osoba, która jest widoczna na nagraniu, a która wciąż musi zostać zidentyfikowana, osobiście zgłosiła się do przedstawicieli grup kibicowskich Eintrachtu Frankfurt jeszcze w pierwszej połowie meczu i stanowczo zaprzecza, by jej zachowanie miało antysemitystyczny motyw. Eintracht Frankfurt przeprowadzi szczegółowe śledztwo w sprawie tego zdarzenia oraz zachowania zaangażowanych osób”.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kwiatkowski o łańcuszku Julesa Koundé. „Podkablowałem do technicznego” Jakub Kwiatkowski o łańcuszku Julesa Koundé. „Podkablowałem do technicznego” Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy