Nemanja Matić odsłonił kulisy odejścia z Manchesteru United

Nemanja Matić odsłonił kulisy odejścia z Manchesteru United fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times

Nemanja Matić latem zamienił Manchester United na Romę. Teraz opowiedział o powodach transferu z Premier League do Serie A.

Serb pod koniec poprzedniego sezonu ogłosił, że nie zostanie w ekipie „Czerwonych Diabłów”, co automatu uruchomiło lawinę spekulacji odnośnie przyszłości zawodnika.

Nie trzeba było długo czekać na połączenie defensywnego pomocnika z klubami występującymi we Włoszech. Zainteresowanie nim wykazały AC Milan, AS Roma oraz Inter Mediolan.

Z całej trójki walkę o Nemanję Maticia wygrały „Wilki”, finalizując transfer w ramach operacji bezgotówkowej.

Na Stadio Olimpico 34-latek spotkał José Mourinho, który najpierw prowadził go w Chelsea, a gdy przejął Manchester United, zapadła decyzja o sprowadzeniu piłkarza na Old Trafford.

Mając to na uwadze, nie może być zaskoczeniem fakt, że postać portugalskiego szkoleniowca była kluczowa w kwestii wyboru przyszłego pracodawcy.

– Odczuwałem potrzebę podjęcia się nowego wyzwania. W mojej karierze piłkarskiej nigdy nie chodziło o pieniądze. Zacząłem grać, bo cieszyła mnie sama obecność na boisku – wyznał w rozmowie z „The Times”.

– Chciałem występować częściej, kiedy zatem dostałem telefon od José Mourinho, to właściwie w jednej chwili byłem pewny, że wybrałem właściwie – oświadczył.

– Gram tu niemal w każdym meczu i czuję się silny, czuję się pewny siebie. To piękne miasto, jestem szczęśliwy w klubie, dzieci się zadomowiły. Muszę być szczery, jest idealnie – uzupełnił.

Matić zaczął sezon jako zmiennik, ale już w trzeciej kolejce ligowej wskoczył do podstawowego składu i tak jest do dzisiaj.

Nic więc dziwnego, że nie brakuje spekulacji o chęci kontynuowania współpracy po obu stronach. To jest możliwe dzięki specjalnemu zapisowi w kontrakcie.

Gracz środka pola w samej Premier League zgromadził 251 występów. Teraz nabija licznik w Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy