Nemanja Nikolić znalazł nowy klub. OFICJALNIE: Wielki powrót do ojczyzny

2020-02-06 12:22:03; Aktualizacja: 4 lata temu
Nemanja Nikolić znalazł nowy klub. OFICJALNIE: Wielki powrót do ojczyzny Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: MOL Fehérvár FC

Nemanja Nikolić został przedstawiony jako nowy graczy MOL Fehérvár FC.

Doświadczony napastnik uchodził za dość łakomy kąsek na rynku transferowym ze względu na fakt, że wraz z końcem grudnia zakończył swoją trzyletnią przygodę z Chicago Fire.

Były reprezentant Węgier był łączony z różnymi zespołami. Wśród nich znalazło się nawet Crystal Palace rywalizujące na poziomie Premier League.

Ostatecznie Nemanja Nikolić zdecydował się na powrót do rodzimego kraju i związanie z MOL Fehérvár FC, w którym występował już w przeszłości w latach 2010-2015. Wówczas jego drużyna nosiła nazwę Videoton.

Nowy pracodawca byłego gracza między innymi Legii Warszawa nie ujawnił długości kontraktu podpisanego z doświadczonym napastnikiem.

- W końcu wróciłem do domu! To dla mnie ogromna przyjemność móc ponownie reprezentować barwy Fehérváru i mieć okazję dokończyć to, co porzuciłem latem 2015 roku. Wiele razy mówiłem, że jeśli mam ponownie grać na Węgrzech, to właśnie w tym zespole. Cieszę się, że uzgodniliśmy z właścicielem nasz wspólną przyszłość. Jestem bardzo zmotywowany i chcę pomóc zespołowi odnieść sukces. Gdziekolwiek poszedłem, to zawsze miałem bliskie relacje z fanami, ale tutaj wiąże mnie z nimi szczególna więź. Mam nadzieję, że nasza szczera miłość nigdy nie zniknęła i liczę na to, że kibice mają podobne odczucia. Oni i całe miasto zasługują na posiadanie silnej drużyny - powiedział Nikolić.

32-letni zawodnik wystąpił w sumie w 104 spotkaniach Chicago Fire i zdobył w nich 56 goli oraz zanotował 5 asyst.

MOL Fehérvár zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli węgierskiej ekstraklasy i traci zaledwie sześć punktów do prowadzącego Ferencvárosu.

Pragniemy również nadmienić, że szkoleniowcem klubu Nikolicia jest Juan Carrillo, który w rundzie wiosennej w 2018 roku odpowiadał za wyniki osiągane przez Wisłę Kraków.