Netflix wprowadza serial o początkach piłki nożnej [WIDEO]

Netflix wprowadza serial o początkach piłki nożnej [WIDEO]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Netflix

20 marca swoją premierę będzie miał nowy serial kostiumowy Juliana Fellowesa, autora „Downton Abbey”. Opowie on o kulisach powstania obecnie najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie - piłki nożnej.

Akcja będzie rozgrywać się w XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, gdzie naprzeciwko siebie stanie dwóch piłkarzy reprezentujących odmienne klasy społeczne. Główni bohaterowi to Fergus Suter z Glasgow (w tej roli Kevin Guthrie) oraz Arthur Kinnaird (grany przez Edwarda Holcrofta) zwany „Pierwszym Lordem Futbolu”.

W sześcioodcinkowym serialu obejrzymy kulisy powstawania najpopularniejszego sportu na świecie oczami ludzi, którzy nie zważając na żadne podziały, nie tylko uczynili z piłki nożnej sport narodowy, ale i na zawsze odmienili Anglię.

Scenariuszem zajął się Julian Fellowes („Turysta”, „Downton Abbey”, „Pompeje”), a reżyserami są Birgitte Stærmose i Tim Fywell. W obsadzie znajdziemy Charlotte Hope, Niamh Walsh, czy Daniela Ingsa.

Premiera „The English Game” już 20 marca na platformie Netflix.

Więcej na temat: Netflix Film Serial Anglia Polska Wideo

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy