Neto odchodzi z Barcelony. Czas na Premier League!

Neto odchodzi z Barcelony. Czas na Premier League! fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: The Telegraph

Bournemouth osiągnęło pełne porozumienie z FC Barceloną w sprawie pozyskania Neto. 33-latek zjawi się wkrótce na testach medycznych, po których sfinalizuje swoją przeprowadzkę do Premier League – podaje „The Telegraph”.

Norberto Murara, znany bardziej jako Neto, na Camp Nou trafił latem 2019 roku, opuszczając za 26 milionów Valencię w ramach wymiany za Jaspera Cillessena. Bramkarz zasilał kadrę katalońskiej ekipy po świetnym okresie w barwach „Nietoperzy”.

Jego kariera w nowej drużynie nie potoczyła się zbyt udanie. Brazylijczyk pełnił rolę zmiennika Marca-Andre Ter Stegena, co pozwoliło mu na rozegranie zaledwie 21 spotkań na przestrzeni trzech lat. W związku z tym doświadczony golkiper rozglądał się od pewnego czasu za opcją, która pozwoli mu odbudować karierę.

33-latek wzbudzał zainteresowanie kilku ekip, lecz te nie przeszły w tej sprawie do konkretów. W końcu na horyzoncie pojawiło się Bournemouth. Działacze „Wisienek” szybko zainicjowali negocjacje z Barceloną, prowadzące ostatecznie do pełnego porozumienia.

Wychowanek Athletico Paranaense do potencjalnego ruchu nastawiony był pozytywnie, a więc przystał na propozycję klubu z Dean Court.

Brazylijczyk już wkrótce poleci do Anglii, gdzie przejdzie obligatoryjne testy medyczne. Jeśli te przebiegną bez zastrzeżeń transfer zostanie dopięty.

„Duma Katalonii” prawdopodobnie wcześniej rozwiąże za porozumieniem stron umowę z bramkarzem, dzięki czemu ten trafi do Bournemouth na zasadzie wolnego transferu.

Barcelonie zależy w tym momencie na uszczupleniu swojej listy płac, gdyż napięty budżet nie pozwala jej na zarejestrowanie swoich nowych nabytków - Roberta Lewandowskiego czy Raphinhi.

Kolejnymi zawodnikami wytypowanymi do odejścia przez wicemistrza Hiszpanii są Samuel Umtiti i Martin Braithwaite.

Bournemouth poprzednią kampanię spędziło na zapleczu Premier League. „Wisienki” zakończyły rozgrywki na drugiej lokacie, a więc awansowały bezpośrednio na wyższy szczebel, tracąc do pierwszego Fulham dwa punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy