Newcastle United chce piłkarza Ajaksu Amsterdam. 40 milionów na stole

Newcastle United chce piłkarza Ajaksu Amsterdam. 40 milionów na stole
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Antonio Nelli

Newcastle United nie odpuszcza w sprawie Edsona Álvareza, przygotowując się do wystosowania dużej oferty. Ajax Amsterdam odrzucił pierwszą propozycję, lecz wyraźna podwyżka może go przekonać do rozmów - donosi Antonio Nelli.

Newcastle United przygotowuje się do ostatniej próby podpisania umowy z 24-letnim meksykańskim pomocnikiem Edsonem Álvarezem z Ajaksu Amsterdam. Meksykanin imponuje swoimi umiejętnościami Eddie’emu Howe’owi, a więc ten poprosił działaczy o ostateczną mobilizację w tej sprawie.

„Sroki” już wkrótce mają przedstawić nową, ulepszoną i ostateczną ofertę. Ta ma opiewać na 40 milionów euro, co stanowi znaczną podwyżkę względem ostatniej propozycji – 25 milionów. Anglicy liczą, że tym razem odpowiedź ze strony mistrza Holandii będzie pozytywna.

Defensywny pomocnik dołączył do Ajaksu z meksykańskiego Club America latem 2019 roku. 24-latek udowodnił w ostatnich sezonach, że czeka go świetlana przyszłość, notując występy z najwyższej półki. W sumie dla klubu z Johan Cruijff ArenA rozegrał 106 spotkań, sięgając w tym czasie po trzy trofea - dwukrotnie mistrzostwo i puchar kraju.

Newcastle boryka się z problemami w środkowej formacji. Kontuzja Jonjo Shelvey’a wytworzyła lukę, której nie są w stanie załatać Elliot Anderson i Sean Longstaff. Stąd angaż nowej „szóstki” stanowi obecnie priorytet dla ekipy z północno-wschodniej Anglii.

Na radarze „Srok” znajdują się jeszcze Kouadio Koné i Conor Gallagher, aczkolwiek nie zainicjowano w ich sprawie żadnych konkretnych działań, skupiając się na Álvarezie.

Drużyna z Newcastle upon Tyne wkroczyła w nowy etap swojej historii, stając się własnością Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego. Ten nie szczędzi środków na rozwój projektu, co widać po ruchach w trwającym oknie. Na St James' Park zawitali Nick Pope, Matt Targett, Sven Botman i przede wszystkim Alexander Isak.

Szwed kosztował 70 milionów euro (razem z bonusami), a więc z miejsca pobił rekord transferowy klubu, wyprzedzając Joelintona o ponad 25 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy