Newcastle United finalizuje transfer skrzydłowego. Zgodnie z polityką

2023-06-02 16:03:41; Aktualizacja: 1 rok temu
Newcastle United finalizuje transfer skrzydłowego. Zgodnie z polityką Fot. Michael715 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: B.T

Newcastle United finalizuje transfer 18-letniego skrzydłowego Odense BK, Yankuba Minteha. Gambijczyk dołączy do „Srok” po przejściu testów medycznych. Na St James' Park mają już na niego plan - podaje „B.T”.

Newcastle United, który wspierają potężne aktywa spółki księcia Arabii Saudyjskiej Mohammeda bina Salmana, nie podążą drogą innych bajecznie bogatych klubów. Początkowo spekulowano, że tak się właśnie stanie.

Media łączyły z transferem na St James' Park wielkie nazwiska, w tym Kyliana Mbappé, Neymara czy Cristiano Ronaldo. Plotki zdecydowanie się nie sprawdziły.

„Sroki” pod nowymi rządami zakontraktowały 22-letniego Alexandra Isaka, 21-letniego Anthony'ego Gordona, 22-letniego Svena Botmana, 21-letniego Harrisona Ashby'ego czy 18-letniego Garanga Kuola. Łatwo zauważyć, jaki kierunek obrały władze klubu.

Świetne uzupełnienie tej polityki transferowej stanowi postać szkoleniowca, Eddie'ego Howe'a. Drużyna z Newcastle Upon Tyne za sterami Anglika zapewniła sobie po raz pierwszy od przeszło dwudziestu lat udział w Lidze Mistrzów.

45-letni trener już wkrótce dostanie do swej talii kolejnego perspektywicznego zawodnika. Jak podaje z Farzam Abolhosseini z duńskiego dziennika „B.T”, będzie nim 18-letni Yankuba Minteh z Odense BK.

Młodziutki Gambijczyk dołączy do przedstawiciela Premier League po przejściu testów medycznych. Newcastle planuje od razu wypożyczyć afrykańską perełkę.

Cała operacja zamknie się w granicach 50 milionów koron duńskich, czyli niecałych sześciu milionów funtów.

Minteh w swoim debiutanckim sezonie na seniorskim poziomie uzbierał cztery gole i sześć asyst w 17 spotkaniach.