Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany

Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany fot. Hazel Plater / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Record

Newcastle United powoli rozgląda się za letnimi wzmocnieniami, a na celowniku Eddiego Howe'a znalazł się Manuel Ugarte, o czym informuje „Record”. Chęć pozyskania defensywnego pomocnika deklaruje też Tottenham.

Newcastle United to jedna z rewelacji obecnego sezonu Premier League. Ekipa, za której wyniki odpowiada Eddie Howe, plasuje się w tabeli na czwartym miejscu i ma realne szanse na awans do Ligi Mistrzów.

Przed startem bieżących rozgrywek dokonano rekordowego zakupu, a do drużyny dołączył Alexander Isak. Szwed, który przez kilka ostatnich miesięcy borykał się z kontuzją uda, kosztował aż 70 milionów euro.

Kto wie, czy po awansie do europejskiej elity „Sroki” nie ruszą na rynek jeszcze żwawiej i poszukają kolejnych ciekawych nazwisk.

Jednym z kandydatów, by przenieść się do Premier League, jest Manuel Ugarte. Według informacji, które podaje „Record”, Newcastle United pytało niedawno o tego gracza.

Mówi się, że działacze angielskiego klubu widza w nim kogoś, kto byłby idealnym partnerem do środka pola dla Bruno Guimarãesa.

Żeby jednak dopiąć swego, trzeba zapłacić Sportingowi ogromną sumę. Obecna klauzula w kontrakcie defensywnego pomocnika opiewa na 54 miliony funtów (60 milionów euro). Portugalczycy robią jednak wszystko, by przedłużyć umowę i umieścić w niej nową kwotę - 72 miliony funtów (80 milionów euro).

Jeśli drużyna z Lizbony dopnie swego, a Newcastle United nie zrezygnuje z pomysłu, będzie to rekord transferowy Anglików.

Władze czwartej siły Premier League muszą się mieć jednak na baczności, bo całej sytuacji przygląda się również Tottenham.

Manuel Ugarte, który trafił do Sportingu w sierpniu 2021 roku, rozegrał w tym sezonie 30 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy