Newcastle United może sięgnąć po napastnika i jednocześnie osłabić ligowego rywala

Newcastle United może sięgnąć po napastnika i jednocześnie osłabić ligowego rywala fot. charnsitr / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: The Telegraph

Chris Wood znalazł się na celowniku Newcastle United. Napastnik Burnley miałby zastąpić kontuzjowanego Calluma Wilsona, o czym informuje „The Telegraph”.

Newcastle United nie poprzestaje i po ściągnięciu Kierana Trippiera planuje w najbliższej przyszłości sfinalizować drugi zimowy transfer. Najważniejsze na ten moment wydaje się być pozyskanie nowego napastnika, który zastąpi kontuzjowanego Calluma Wilsona, a w dłuższej perspektywie stworzy drużynie więcej opcji w ofensywie.

Po zmianie właściciela „Sroki” są w stanie wydawać na rynku transferowym zdecydowanie większe pieniądze. Sprawia to, że Anglików wymienia się jako jedną z opcji dla wielu zawodników, na czele z Dušanem Vlahoviciem. Jak informuje „The Telegraph”, kandydatem do wzmocnienia linii ataku Newcastle jest ktoś inny.

Na celowniku drużyny znalazł się bowiem Chris Wood, który od sierpnia 2017 roku reprezentuje barwy Burnley. Rosły napastnik przez całą seniorską karierę występuje w zespołach z Anglii. Na poziomie Premier League strzelił 50 bramek, natomiast jego licznik w Championship zatrzymał się na 78 trafieniach.

Newcastle United miało już złożyć ofertę za 30-latka, a finalizacja transakcji powinna nastąpić w przyszłym tygodniu. Sam zawodnik jest zdecydowany na przenosiny, ponieważ widzi w projekcie „Srok” wiele większy potencjał. W obecnym sezonie Wood zdobył trzy gole.

W przypadku udanego przeprowadzenia transferu Nowozelandczyka, „Sroki” doprowadzą do osłabienia bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w rozgrywkach Premier League. Obie drużyny mają 11 punktów w swoim dorobku i zajmują miejsca w strefie spadkowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy