Newcastle United niespodziewanie finalizuje drugi transfer zimowego okna

Newcastle United niespodziewanie finalizuje drugi transfer zimowego okna fot. Lee Bryant Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: John Percy [Twitter] | Fabrizio Romano

Chris Wood przejdzie na zasadzie transferu definitywnego z Burnley do Newcastle United. Nowozelandczyk ma w najbliższych godzinach przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z nowym pracodawcą - poinformował John Percy z „The Telegraph”.

Drużyna „Srok” zaczęła rozglądać się za wzmocnieniem linii ofensywnej praktycznie od momentu trafienia w ręce Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego. W związku z tym w medialnych spekulacjach pojawiało się wiele głośnych nazwisk łączonych z przeprowadzką na St James’ Park.

Newcastle United nie zdecyduje się, przynajmniej na razie, na sprowadzenie jednego z wymienianych wartościowych zawodników, ponieważ zamierza postawić na ogranego na poziomie Premier League Chrisa Wooda.

Taką informację przekazał John Percy z „The Telegraph”, który parę dni temu przekonywał też, że „Sroki” rozpoczęły starania o nawiązanie współpracy z graczem Burnley, a teraz uważa, że ekipa z St James’ Park osiągnęła stosunkowo szybko porozumienie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i lada dzień dopnie formalności.

Fabrizio Romano dodaje do całej sytuacji, że Newcastle United wyłoży około 20 milionów funtów (ponad 23 miliony euro) na ściągnięcie 30-latka, który w trwających rozgrywkach wpisał się tylko... trzykrotnie na listę strzelców w 21 rozegranych meczach.

Takie statystyki nie powalają na kolana, ale, jak widać, menedżer Eddie Howe ma pomysł na wykorzystanie reprezentanta Nowej Zelandii w walce o utrzymanie w Premier League.

Wood będzie drugim zimowym wzmocnieniem „Srok”. Przed nim szeregi angielskiego zespołu zasilił Kieran Trippier.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy