Newcastle United niespodziewanie finalizuje drugi transfer zimowego okna

Newcastle United niespodziewanie finalizuje drugi transfer zimowego okna fot. Lee Bryant Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: John Percy [Twitter] | Fabrizio Romano

Chris Wood przejdzie na zasadzie transferu definitywnego z Burnley do Newcastle United. Nowozelandczyk ma w najbliższych godzinach przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z nowym pracodawcą - poinformował John Percy z „The Telegraph”.

Drużyna „Srok” zaczęła rozglądać się za wzmocnieniem linii ofensywnej praktycznie od momentu trafienia w ręce Saudyjskiego Funduszu Inwestycyjnego. W związku z tym w medialnych spekulacjach pojawiało się wiele głośnych nazwisk łączonych z przeprowadzką na St James’ Park.

Newcastle United nie zdecyduje się, przynajmniej na razie, na sprowadzenie jednego z wymienianych wartościowych zawodników, ponieważ zamierza postawić na ogranego na poziomie Premier League Chrisa Wooda.

Taką informację przekazał John Percy z „The Telegraph”, który parę dni temu przekonywał też, że „Sroki” rozpoczęły starania o nawiązanie współpracy z graczem Burnley, a teraz uważa, że ekipa z St James’ Park osiągnęła stosunkowo szybko porozumienie ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i lada dzień dopnie formalności.

Fabrizio Romano dodaje do całej sytuacji, że Newcastle United wyłoży około 20 milionów funtów (ponad 23 miliony euro) na ściągnięcie 30-latka, który w trwających rozgrywkach wpisał się tylko... trzykrotnie na listę strzelców w 21 rozegranych meczach.

Takie statystyki nie powalają na kolana, ale, jak widać, menedżer Eddie Howe ma pomysł na wykorzystanie reprezentanta Nowej Zelandii w walce o utrzymanie w Premier League.

Wood będzie drugim zimowym wzmocnieniem „Srok”. Przed nim szeregi angielskiego zespołu zasilił Kieran Trippier.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy