Newcastle United wmiesza się w transferowy plan Juventusu?!

Newcastle United wmiesza się w transferowy plan Juventusu?! fot. chrisdorney / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport1

Newcastle United postanowiło włączyć się do walki o względy Axela Witsela z Borussii Dortmund - poinformował Sport1. Nie jest to dobra wiadomość pod paroma względami dla Juventusu.

„Sroki”, przejęte przez Saudyjski Fundusz Inwestycyjny, poszukują na rynku okazji do zrealizowania zimowych wzmocnień mających na celu zapewnienie drużynie spokojnego utrzymania w Premier League, aby następnie ta w kolejnych zmaganiach mogła włączyć się do walki o udział w europejskich pucharach.

W mediach spotkaliśmy się już z wieloma spekulacjami odnoszącymi się do zawodników przymierzanych do zasilenia szeregów ekipy z St. James’ Park. Teraz do tego grona dołączył także Axel Witsel z Borussii Dortmund.

Doświadczony pomocnik nie może liczyć na otrzymanie propozycji przedłużenia wygasającej współpracy z niemieckim klubem i dlatego istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że dostanie zgodę na zmianę barw zimą w przypadku wpłynięcia do zespołu atrakcyjnej propozycji.

32-latek był do tej pory najmocniej łączony z ewentualną przeprowadzką do Juventusu, który może mieć teraz mimo wszystko problem z podjęciem skutecznej rywalizacji z Newcastle United.

Przypuszczalna porażka „Starej Damy” w walce o względy Witsela mogłaby okazać się dla niej bardziej bolesna w skutkach, ponieważ straciłaby możliwość nie tylko na wzmocnienie środka pola, ale i dużą szansę na pozbycie się Aarona Ramseya, który także znajduje się w kręgu zainteresowań „Srok”.

Witsel wystąpił w 19 meczach w trwającym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy