Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE]

Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United

Newcastle United potwierdziło ostatnie spekulacje, zamykając duży transfer z udziałem Anthony’ego Gordona.

Eddie Howe, menedżer „Srok”, w ostatnich dniach wyraził ubolewanie z powodu odejścia Chrisa Wooda, wysyłając w świat komunikat, że przydałby mu się nowy ofensywny zawodnik.

Klub wspierany przez saudyjskie władze obrał za cel kilka nazwisk, w tym Hakima Ziyecha. Jako że władzom nie widziało się jednak zaburzanie hierarchii płac w zespole, postawiono na kogoś innego.

Gdy doszło do kontaktu z Anthonym Gordonem, piłkarz od razu był na tak. Mimo to rozmowy z jego pracodawcą nie układały się najlepiej.

Wtedy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Anglik, odmawiając udziału w treningach. Szantaż ułatwił Newcastle United sfinalizowanie operacji.

Utalentowany skrzydłowy, który może grać jako „dziesiątka”, przeszedł testy medyczne, a po nich podpisał długoterminowy kontrakt.

Transfer definitywny wyniósł 40 milionów funtów plus pięciomilionowe bonusy. W przeliczeniu na euro trzecia ekipa w tabeli Premier League zapłaciła wstępnie 45 milionów euro.

– Czuję, że to dla mnie naprawdę duży krok naprzód. Ludzie nie widzieli jeszcze, do czego jestem zdolny. Pod wodzą sztabu szkoleniowego i ścieżką, którą podąża klub, mogę się tu naprawdę rozwinąć – oświadczył uradowany piłkarz.

To pierwsze zimowe wzmocnienie i drugi co do wielkości nabytek w historii klubu z St James' Park. Więcej kosztował tylko Alexander Isak.

Gordon podczas bieżącej kampanii pokazywał się w Evertonie z bardzo dobrej strony. Na boiskach meldował się 18 razy, notując trzy trafienia.

Następny w kolejce jest Harrison Ashby z akademii West Hamu United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy